Android 10 Kasma Sorunu ve Çözümü

Android telefonlarda yaşanan kasma ve donma sorunlarını tek tek inceleyeceğiz. İlk olarak Samsung 2011 yılından itibaren gerçek anlamda piyasa hakim olan markaların başında gelmektedir. Firma üretmiş olduğu teknolojik cihazlar ile sadece telefonda değil tablet, televizyon ve ev aletlerinde ilk sıralarda yerini almaktadır. Peki sıklıkla piyasa bulunan Galaxy modellerinde yaşadığımız kasma neden gerçekleşir ? Sebebi nedir ? Hangi aşamaları yapmak gerekir ? İşte konumuzda tüm detayları ile birlikte ele alacağımız ince ayrıntılara birlikte bakalım.

Öncelikle her modelin kendine ait farklı bir takılma sorunu olabilir. Bu sorun sistemsel kaynaklı olabileceği çoğunlukla kullanıcı kaynaklı problemlerde olabilmektedir. Bu anlamak için telefonda bazı ayarlara bakmak gerekmektedir. Konumuzun özünde bu ayarlar hakkında kısa bilgileri sizlerle paylaşırken, sorunun tam kaynağını çözmenizi isteyeceğiz. Böylelikle yaşamış olduğunuz problemden kısa bir şekilde kurtulacaksınız.

Android 10 Kasma Sorunu

Android serisine ait pek çok telefon günümüzde raflarda yerini alıyor. Güncellemeler geldikçe telefonun performansı eskiye göre artıyor. Sistem açıkları kapatılıyor ve pek çok avantaj sağlıyor. Telefonlara güncelleme geldiği zaman mutlaka yüklenmesi gerekmektedir. Bazı telefonlar güncelleme aldığı halde yüklenmesi halinde telefonun özellikleri düşük olduğu kasma ve donma olabilir. Bu sebeple eskiye dönüşte zor olduğu için güncelleme yapmadan önceden karar vermeniz gerekiyor.

Diyelim ki, telefonunuz güncelleme aldınız. Öncelikle hemen güncelleme yapmayınız. Gerekirse 2 – 3 hafta bekleyelim. Daha sonra internette kısa bir araştırma yaparak ondan sonra yükleme yapınız. Başka bir öneri ise telefonunuz yeni ise güncellemeden kolay kolay korkmayınız. Güncelleme de genel sıkıntı yoksa sorun yaşamazsınız. Fakat telefon üretim yılı 2 -3 sene geçmiş ve son güncelleme gelmiş ise güncelleme yapmadan önce dediğimiz gibi biraz beklemeniz de fayda olacaktır. Zira telefonunun özellikleri yeni telefonlara göre biraz daha düşük olduğu için kasma olabilir. Bu sebeple biraz beklemeniz ve temkinli olmanız gerekiyor.

Güncelleme yapmaya karar verdiyse, öncelikle telefonun şarjının olması ve güncelleme bitine kadar telefonun kapanması lazımdır. Eğer güncellemeden sonra kasma ve donma sorunu yaşıyorsanız, telefonunuz garantili ise mutlaka yetkili servise götürmenizde fayda olacaktır.

“Android 10 Kasma Sorunu ve Çözümü” üzerine 3 yorum

Yorum yapın