Android Kamera Durduruldu Hatası (Çözüm)

android-kamera-durduruldu-hatasi

Siz de buraya Android telefonlarda ‘kamera durduruldu hatası alıyorum açılmıyor ne yapmalıyım’ sorusunun yanıtını almaya mı geldiniz?

O zaman doğru yerdesiniz. Bu konuda sizlere en doğru yanıtları en anlaşılır biçimde vereceğiz. Dilerseniz hiç zaman kaybetmeden hemen başlayalım.

Maalesef Kamera Durduruldu Hatası (Çözüm)

Teknolojinin hızla ilerlemesine istinaden hayatlarımıza giren ve daha öncesini hatırlamadığımız cep telefonları bugün sadece konuşmak için kullanılmıyor. Bunun yanı sıra birçok işi yapmamızı da sağlıyor.

Nitekim fotoğraf çekmek için kullanılan kameralar da onların başında geliyor. Bugün yeni nesil son sistem teknoloji ile üretilen telefonlarda hem ön kamera, hem de arka kamera bulunuyor.  

Yine de teknoloji bu kadar ilerlemiş olsa da son dönemlerde özellikle Lg G4 telefonunda kamera açılmıyor gibi sorunlar basına da sürekli yansıyor ve bu sorunu yaşayanlar biran evvel bu sorunun çözümünü arıyorlar. 

Benzer bir durumda tabletin de kamerası çalışmıyordurumu olabilir. Burada mevcut tabletler üzerinde olan kameranın çalışmadığı ya da çalışma esnasında durdurulduğu gibi problemler ortaya çıkıyor.

Burada şu iki hususu da birbirinden net bir biçimde ayırmak gerekiyor. İster, Lg G3, ister Lg G5ya da başka bir model cep telefonu ya da örneğin Lenovotablet olsun kameranın hiç çalışmaması farklı bir olgudur, kamera sürekli olarak duruyorolması farklı bir olgudur. Bu noktada kavramları birbirine karıştırmamak gerekir. İkisi için de kimi zaman izlenecek olan yollar farklı farklıdır.

 Uygulama Sürekli Olarak Duruyor

İster S5olsun ister bir başka cep telefonun ya da tabletin kamerası eğer sürekli olarak duruyor ise bunun farklı farklı nedenleri olabilir:

 • Örneğin cep telefonunuzun kapasitesi dolmak üzeredir.
 • Arka arkaya kesintisiz fotoğraf çekilmiştir.
 • Yazılımsal bir problem olabilir.
 • Düşme vb. nedenlere bağlı olarak kamera artık problemli bir hale gelmiştir ya da çok nadiren de olsa imalat hatası olabilir.

Nedeni ne olursa olsun Casper, Sony xperia ya da diğer markalar fark etmeksizin acilen işlem yapmanız gerekir.

Burada eğer cep telefonunuzu ve/veya tabletinizi yeni aldıysanız ve sürekli olarak bu hatayı veriyor ya da örneğin Sony kamera kullanılamıyorise o zaman hiç zaman kaybetmeden ürününüz garantili olduğu için aldığınız yere giderek onlardan yardım istemeniz çok daha akıllıca olacaktır.

Android Kamera Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir? (Çözüm)

Şayet garanti kapsamı bitmiş, çalışırken yine örnek üzerinden gitmek gerekir ise Samsung kamera başarısızoluyor, sürekli olarak duruyor ise atılması gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikli olarak bu durumda en basit olarak cep telefonunuzu kapatıp tekrar açın. Muhtemelen sorun kendiliğinden hallolacaktır.
 • Yok ben cep telefonumu değil kamerayı kapatıp açayım derseniz elbette o da bir başka çözüm bunu da yapabilirsiniz.
 • İster ilkini, ister ikincisini yapın ileride benzer durumlar olmaması için kamera ön belleğini temizleyin hatta cep telefonunuzda olan fotoğrafları hafıza kartına taşıyın. Bu aynı zamanda cep telefonunuzun performansını artıracaktır.
 • Tüm bunlar işe yaramıyor ya da daha etkili bir çözüm istiyorsanız o zaman kamera yazılımınızı güncelleyebilirsiniz.(Samsung telefonlar için buraya tıklayın.)(Lg telefonlar için buraya tıklayın.)
 • Eğer yazılımı güncellerken veya bir uygulama yüklerken sıkıntı yaşıyorsanız buraya tıklayıp çözüme ulaşabilirsiniz.
 • Eğer güncelleme dosyasını indirirken telefonunuzun internet bağlantısıyla ilgili bir sorunla karşılaşıyorsanız buraya tıklayıp çözüme ulaşabilirsiniz.
 • Bir diğer seçenek üçüncü taraf kamera sistemlerini kullanabilirsiniz.
 • Tüm cep telefonunuzun ön belliğini ve verilerini temizleme yoluna gidebilirsiniz.
 • Güvenli moda geçerek kamera kullanımlarını yapabilirsiniz.
 • Hiçbiri çözüm olmazsa diğer yöntemlerimiz:

Burada önemli olan kalıcı bir çözüm elde etmeniz. Sonuçta cep telefonunuzu en iyi siz tanıyorsunuz. Kararı da ona göre siz vereceksiniz.

Kamera hiç çalışmadığı zaman yetkili servisine her şart altında başvurmanız gerekiyor.

Yorum yapın