Paketi Ayrıştırmada Bir Sorun Oluştu Hatası (Çözüm)

android-paketi-ayristirmada-bir-sorun-olustu-hatasi

Android, mobil telefonlarda kullanılan işletim sistemlerindendir. Android bir işletim sistemine sahip telefonunuza, uygulama yüklemeye çalıştığınızda, belirli hatalar ortaya çıkabilmektedir. Bu hatalardan birisi de paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu uyarısıdır.

Kullanıcılar tarafından görülebilen yaygın hatalardandır. Ama merak etmemelisiniz. Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatasının, çözümü bulunmaktadır. Bu sorunu çözmek için uygulamanız gereken adımlar bulunmaktadır.

Hızlı İçerik

Android Paketi Ayrıştırmada Bir Sorun Var Hatası Nedir?

android-paketi-ayristirmada-bir-sorun-olustu-hatasi-gorseli

Ayrıştırma hataları, dâhili ve harici hatalardan oluşmaktadır. Bu durum bazen telefonunuza veya kullandığınız başka bir cihaza uygulama yüklemenizi engellemektedir. Peki, Android paketi ayrıştırma hatası nedir ve neden oluşur? Sorusunun cevabını yazımızda açıklıyoruz. Bu hatanın nedenleri aşağıdaki gibidir.

  • İndirildiğinde apk dosyası, bozuk olabilmektedir. Bunun sonucunda apk yükleme sorunu ortaya çıkar.
  • Bilmediğiniz bir kaynaktan uygulama yüklediğinizde, telefonunuzu devre dışı bırakabilmektedir.
  • Yüklediğiniz uygulama, Android cihazınıza uyumlu olmayabilir. Bunun sonucunda ayrıştırma hatası ortaya çıkabilmektedir.
  • Android cihazınızda ya da uygulama sekmesinde, dâhili hatalar olması bu hataya neden olabilmektedir.

Android Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Hatası Nasıl Çözülür?

Android paketi ayrıştırma hatasının çözümü ile ilgili pek çok internet sitesinde değişik fikirler bulunmaktadır. Bu fikirler arasında, size en doğru bilgiyi bu yazımızda açıklıyoruz. Peki, ayrıştırma hatası nasıl düzeltilebilir? İşte bu sorunun cevabı.

  • Bilinmeyen kaynaklardan yüklemeye izin vermeniz gerekmektedir.

Android yazılımı, bilinmeyen bir kaynaktan indirilen uygulamalara izin vermeyebilir. Bunun sonucunda paketi ayrıştırmada sorun var uyarısını alırsınız.

Bunu düzeltmek için, bilinmeyen kaynaklardan yükleme yapılmasına izin vermeniz gerekir. İzin vermek için uygulayacağınız adımlar, ayarlar>güvenlik>bilinmeyen kaynakları kontrol et demelisiniz. Ardından android cihazınızı yeniden başlattığınızda, ayrıştırma hatası düzelmiş olacaktır.

  • Apk dosyaları kontrol etmeniz gerekir.

İndirdiğiniz apk dosyalarının bozuk olmadığından emin olmalısınız. Eğer bozuksa güvenilir bir internet siteden tekrar yüklemeyi denemelisiniz. Mevcut apk dosyasının adının ve kodunun değiştirilmesi apk ayrıştırma hatası ile karşılaşmanıza neden olmaktadır.

  • Ayrıştırma hatasını düzeltmek için, antivirüs ve temizleyicileri devre dışı bırakmanız gerekmektedir.

Uygulamaların devre dışı bırakılması, hatanın düzeltilmesi için etkilidir Ayrıca, android hata düzeltme programı kullanarak da bu hatayı düzeltmeniz mümkündür.

 Bu yöntemler, işe yaramaz ve hala paket çözümlemede sorun var hatası alıyorsanız, telefonunuz indirdiğiniz uygulamalara uyumlu değildir. Uygulamaların eski apk sürümünü indirerek, sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde belki uygulamaları çalıştırmayı başarabilirsiniz.

Android cep telefonunuzla ilgili bütün hataların çözümünü için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

https://www.kasmasorunu.com/kategori/android/

Yorum yapın