Assassin’s Creed Kasma Sorunu ve Çözümü

Assassin’s Creed kasma sorunu yaşıyorsanız, yazımızı mutlaka okuyunuz. Assassin’s Creed odyssey, unity, origins, syndicate, revelations, brotherhood, 3 boston, liberation, 4 black flag, revelations, rogue gibi tüm oyun bölümleri için takılma ve donma sorunu yaşıyorsunuz tüm detayları konumuz içerisinden öğrenebilirsiniz. Ubisoft tarafından geliştirilen oyun aksiyon kategorisinde yer almaktadır. Oyun içerisinde yaşadığınız tüm sorunları lütfen yorum bölümden bize yazın.

Assassin’s Creed Kasma Sorunu Kesin Çözüm

İlk piyasa çıkış tarihinden üzerinden tam 13 yıl geçen oyun hız kesmeden serilerine devam ediyor. Toplamda 11 seriye sahip olan bir oyundur. Her serisinden macera ve aksiyon sizleri bekliyor. Böylece her seride farklı oyun aynı strateji ile olmaya devam ediyor. Özellikle ilk seriden şu ana kadar milyonlarca oyuncu kitlesine ulaşan oyunda ufak tefek sıkıntı olmuyor değildir. Kullanıcıları çileden çıkartan en büyük sorunların başında oyun içerisinde meydana gelen kasma ve takılma problemleri başı çekiyor.

 1. Assassin’s Creed Odyssey
 2. Assassin’s Creed Kökenleri
 3. Assassin’s Creed Sendikası
 4. Assassin’s Creed Birliği
 5. Assassin’s Creed Rogue
 6. Assassin’s Creed IV: Kara Bayrak
 7. Assassin’s Creed III
 8. Assassin’s Creed: Vahiyler
 9. Assassin Creed kardeşliği
 10. Assassin’s Creed II
 11. Assassin’s Creed I

Assassin’s creed revelations kasıyor ne yapmalıyım ? derseniz yazımızı sonuna kadar okumanız gerekiyor. İlk olarak assassin’s creed unity neden kasıyor ? sorusuna cevap vererek başlayalım. Oyun kastığı veya takıldığını anlamadan önce oyunun ile sistem gereksinimlerine bakmak gerekiyor. Yani üretici firma tarafından verilen oyun özellikleri ile kullanmış olduğu bilgisayarın özelliklerinin uyum sağlaması veya üstün olmasıdır. Sistem gereksiniminin düşük olması bilgisayarın donmasına sebep olacaktır.

Sistem gereksinimlerine baktıktan sonra yapmanız gereken diğer bir nokta bilgisayarınızda virüs taraması olacaktır. Daha sonra ekran kartı driveri başta olmak üzere diğer tüm driverlerinin güncel sürümlerini bulup indirmeniz gerekiyor. Bu işi yapmayı bilmiyorsanız, Google üzerinden kısa bir arama yaparak bulabilirsiniz. Ufak programlar bu konuda yardımcı olacaktır. Oyundan kaynaklı bilgisayarınız ısınıyorsa (özellikle laptop) altına soğutucu koymanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü ısınan bilgisayar kasmaya başlar. Bu ufak ayrıntıyı paylaştıktan sonra diğer detaylara bakalım.

Assassin’s Creed Takılma – Donma Sorunu

Oyun içerisinde kasma, takılma ve donma yaşıyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 • Ekran kartı driverlarınızı güncelleyin.
 • Oyunun sistem gereksinimleri ile bilgisayarınızı karşılaştırınız.
 • Oyun içerisindeki ayarlarda düşük grafik seçimi ile oyunu oynayınız.
 • C sistemi üzerine oyun kurmayınız.
 • Arka plan programlarını mutlaka kapatınız. Görev yöneticisi üzerinden ram tüketimi yapan uygulamaları inceleyin ve aşırı tüketenleri durdurun.
 • Orijinal oyunlar oynayın. Sahte oyunlar kasmaya sebep olabilir. Ayrıca bilgisayarınıza zarar verebilir. Dosya ve belgelerinizi çaldırabilirsiniz.
 • Anti virüs taramasını kulak ardı etmeyiniz. Arada sırada tarama yapınız. Özellikle ayda bir defa bu işi yapınız.
 • Başlangıç otomatik çalışan programları kapatmayı deneyin. msconfig.exe üzerinden başlatma sekmesine geçiş yapınız.
“Assassin’s Creed Kasma Sorunu ve Çözümü” üzerine bir yorum

Yorum yapın