Battlefield 1 Kasma Sorunu ve Çözümü

Battlefield 1 kasma, takılma ve donma sorunu yaşıyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Tüm dünya severek oynanan oyun, Ekim 2016 çıkmıştır. Battlefield 1 Electronic Arts tarafından geliştirilmiştir.

Nişancı kategorisinde olan oyun, Steam üzerinde  35 $ civarında satış fiyatı vardır. 1. Dünya Savaşı konsepti oynanan bu oyunda gerçekçi grafikler ilk bakışta dikkatler kaçmıyor. Oyunu her ne kadar yabancı oyun üreticisi de yapsa da içerisinde pek çok dil seçeneğinde aktif olduğunu şimdiden belirtelim.

Çoklu çevrim içi seçeneği ile 64 kullanıcıya kadar bir bölümde oynana bilmektedir. Oyunda donma, takılma veya kasılma sorunları yaşıyorsanız, aşağıdaki adımları tek tek incelemenizi tavsiye ederiz.

battlefield 1

Battlefield 1 Kasıyor

Battlefield 1 oyun içerisinde takılma yaşıyorsanız bunun sebebi bir çok sebebi olabilir. Bu sebepleri tek tek incelemek ona göre de aksiyon almak gerekmektedir. İlk olarak oyunda donma sorunu varsa, bilgisayarın özelliklerine bakmanız gerekiyor.

Bilgisayarınızın sistem özellikleri ile oyunun istediği bilgiler ile karşılaştırmanız gerekiyor. Eğer bilgisayarınız performans olarak yüksek ise, takılmaya sebep olacak bir adımı elemiş oluyorsunuz. Buna ek olarak sistem gereksinimleri yettiği halde takılmalar varsa bilgisayarınızın temizlemenizi tavsiye ediyoruz. Gerek laptop gerekse masaüstü bilgisayarınıza bakım yaptırmanız gereklidir.

Bakımdan kastımız içerisindeki tozların temizlemesi, işlemci üzerine termal macunun yenilenmesi veya güç kaynağının gücü düşük olabileceğin bunun kontrolün yapılması ve gerekiyorsa değiştirilmesi şarttır. Bütün bunlara ek olarak bilgisayarlar oyun sırasında yaşanan takılmalara genel çözüm olarak burada ki yazımızı mutlaka okuyunuz.

Şimdi oyunun sistem özelliklerini paylaşalım. Bilgisayarınız ile mutlaka kıyaslama yapınız.

Battlefield 1 En Düşük Sistem Özellikleri

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10
 • İşlemci (AMD): AMD FX-6350
 • İşlemci (Intel): Core i5 6600K
 • Bellek: 8GB RAM
 • Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
 • Ekran Kartı (Nvidia): Nvidia GeForce GTX 660 2GB
 • DirectX: 11.0
 • Boş Disk Alanı: 50GB

FPS Sorunu Olabilir

Bellek tüketim kaynaklı olabilir. Arka planda çalışan programları mutlaka kapatın. Çünkü arka planda çalışan oyun veya programlar bilgisayarı yoracağından dolayı oyunda takılmalar yaşabilirsiniz. Bu sebeple görev yöneticisi üzerinden kontrol ederek, gereksiz programları kapatın. Ayrıca ekran kartı gibi önemli driverları mutlaka güncelleyiniz.

Güncelleme için aşağıdaki programı deneyebilirsiniz. Bunlara ek olarak oyun içerisinde düşük veya orta mod grafik seçimlerini yapınız. FPS de sorun yaşıyorsanız, gerekirse ram belleğinizi yükseltiniz. Tam anlamıyla performans almak için ram bu oyunda çok önemlidir.

driver booster
driver booster

Anti virüs taraması yapmayı deneyin

Bilgisayarınızı sıklıkla virüs taraması yapın. Bilgisayarınız korsanların eline geçmesini istemiyorsanız güçlü bir virüs programı kullanın. Haftalık 1 defa mutlaka tarama yapın. Bunlara ek olarak oyunu mutlaka orijinal oynayın. Bu durumu mutlaka göz ardı etmeyiniz. Bunlar dışında çerez, ön bellek ve bilgisayarı yoracak programları siliniz. Görev yönetici üzerinden arka planda çalışan programları durdurun.

 1. Kaspersky Free Antivirus
 2. Avira Free Antivirus
 3. Microsoft Windows Defender
 4. Bitdefender Antivirus
 5. Malwarebytes Anti-Malware
 6. AVG AntiVirus Free
 7. Panda Free Antivirus
 8. Avast Free Antivirus

Eğer bütün bunlar sorununuzu hala çözemediyse aşağıdaki yazılarımızı inceleyerek bilgisayarınızın performansını artırabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın