Battlefield: Bad Company 2 Kasma Sorunu

Battlefield: Bad Company 2 kasma, takılma ve donma sorunlarının çözümleriyle karşınızdayız. Son yılların en çok oynanan oyunlarından bir tanesi olan Battlefield: Bad Company 2 ile ilgili bu haftaki yazımızda sizlere oyunda donma ve kasma sorunu yaşayan oyuncular için bazı bilgiler vereceğiz. Oyuncuların en çok sorun yaşadıkları sıkıntılar oyunda ortaya çıkan problemler gibi bazı sorunlar için Battlefield: Bad Company 2 kasma sorunu için oyunu inceleme altına aldık ve sizlerden gelen yoğun sorularada cevap vermeye çalışacağız.Düşük fps, siyah ekran, diğer grafik sorunları için kolay çözümler

1) Oyunda, Ayarlar -> Video’ya gidin ve “Genel Kalite” yi “düşük” olarak ayarlayın.

2) NVidia GPU kullanıcıları: sürüm 340,52, 353,62, 355,30, 355,60, 358, 361,43, 368,39, 373,06 sürücüleri deneyebilirsiniz

3) Bu dosyayı bulup

Belgeler / BFBC2 / settings.ini -> (wordpad veya not defteri ile açın)

için bak bu satır:
DxVersion = auto

-> ‘ auto’yu 9 olarak değiştirin, ardından dosyayı kaydedin.

4) Windows güncellemesini çalıştırın ve Microsoft Visual C ++ Yeniden Dağıtılabilir 2005 Güvenlik güncellemesini indirmeyi deneyin.

5) PC’nizde işe yarayanlar için değerleri düşük / yanlış / ‘0’ olarak değiştirmek için settings.ini dosyasındaki bazı satırları düzenlemeyi de deneyebilirsiniz: örnek olarak, ‘RenderAheadLimit’ değerini ‘2’den’ 0’a değiştirin. ‘

Hızlı İçerik

Battlefield: Bad Company 2 Kilitleniyor, Donuyor

Oyunlarda en çok rastlanan sorunlardan bir tanesi olan oyun donuyor, kasıyor, kilitleniyor gibi sorunlarda oyuncular çileden çıkartmaktadır. Sizlerin de oyunlarda bu tarz sorun ve hatalar karşısında neler yaptığını merak etmekteyiz. Bu hafta oyun inceleme bölümümüzde Battlefield: Bad Company 2 donuyor, kasıyor, kilitleniyor gibi çok karşılaşılan sorunların çözümü için sizlere bilgiler vereceğiz.
İşte sizlere çözüm önerileri ;
Arka planda çalışan bazı donanım izleme programları çökmelere, donmalara neden olabilir. Bazı sistemlerde sorunlara neden olabilecek bazı örnekler:
CPU-z
MSI Afterburner
EVGA Fiyatlandırma X
ASUS AI Suite +
  • oyunu yönetici olarak çalıştır ve Windows 7 uyumluluk modu ile deneyin
  •  klavye kısayolunu kullanarak oyunun tam ekranına birden çok kez girin: SOL ALT + ENTER
  • ALT-TAB birden çok kez

Battlefield: Bad Company 2 Sunuculara girilemiyor / bağlantı koptu sorunu :

1) Oturumu kapatın, ardından tekrar oturum açın.

Değilse, yukarıdaki gibi Punkbuster sorunları altındaki adımları deneyin

Oyun, her başlatıldığında

Steam> steamapps> common> (sorunu olan oyunun klasörü)> _CommonRedist> vcredist> 2012 (veya benzeri)> ve ardından orada bulunan installscript.vdf dosyasını siler.

veya

C: \ Program Files (x86) \ Steam \ steamapps \ common / (sorunu olan oyun) konumuna gidin ve ardından oradaki ortak redist klasörünü kaldırın

İlk önce, lütfen en son ekran kartı sürücünüzü kontrol edin ve bilgisayarınızda hangi orijinal istemci sürümünün yüklü olduğunu kontrol edin. Video kartınız için en yeni sürücüyü yükleyin.

Origin’in en son sürümünü www.origin.com/download adresinden indirin ve yükleyin (ve Origin hesabınızın da hazır olduğundan emin olun).

Origin istemcinize gidin ve ardından -> “Oyunlarım” -> “BFBC2” yi sağ tıklayın -> “Kurulumu Onar” ı seçin

Windows 7 kullanıyorsanız, lütfen SP1’i yüklediğinizden emin olun. Bazı insanlar bunun bu sorunu çözdüğünü bildirdi.

PunkBuster yazılımınızı kontrol edin ve güncelleyin . PB hizmetinin oyununuzu bir hata mesajı olmadan çökertmesi olabilir.

Ağ Entegrasyon Kartınızı (NIC) güncelleyin:

  1. Başlat -> Bilgisayar -> Sistem Özellikleri -> Aygıt Yöneticisi
  2. Ağ Adaptörleri altında NIC kartınızı bulun
  3. Sağ tıklayın ve “Sürücü Yazılımını Güncelle” yi seçin.
  4. Bilgi istemlerini izleyin (genellikle “Sonraki” -> “Yazılımı otomatik olarak yükleyin” -> “Sonraki”)
  5. Başarılı güncellemeden sonra yeniden başlatma gerekebilir.

Yorum yapın