Brawl Stars Kasma Sorunu ve Çözümü

Brawl Stars oyununu oynarken kasma, donma, takılma gibi sorunlarınız varsa %100 doğru yerdesiniz. Kesin çözüm için yazımızın tamamını okumalı ve işlemleri adım adım takip etmelisiniz.

Brawl Stars Nedir? Nasıl Bir Oyundur?

2017 yılında piyasa çıkan oyun gerçek zamanlı bir strateji türündedir. Oyunun yayıncı koltuğunda Supercell firması yer almaktadır. Online yani çevrimiçi arena tipi savaş oyunu kategorisinde yer almaktadır. Her strateji oyununda olduğu gibi yapacağınız pek çok taktik bulunmaktadır. İyi oyun planı hazırlayan kullanıcılar her zaman karşı rakibe göre üstünlük sağlayabilir.

Kısa bilgiler verdikten sonra oyunda yaşanan kasma sorunlarına dair çözüm önerilerine bakalım. Oyun Google Play Store üzerinde aksiyon kategorisinde bulunmaktadır. 10 milyondan fazla indirme alan oyun, editör seçimi sınıflandırılmıştır. Uygulama içi satın alma opsiyonları bulunmaktadır.

brawl-stars

Brawl Stars Kasma Takılma Donma Sorunu

Burada anlattığımız tüm detayları eksiksiz yapmanız halinde Brawl Stars kasma, donma, takılma sorununu tamamen ortadan kaldırmış olacaksınız. Oyun esnasında başınıza böyle sorun gelirse, oyunu kaybetmenize sebep olabilir. Bu yüzden kasma sorunu bir sıkıntı olmaz demeyin.

Düşünsenize tam saldırıya geçtiğiniz anda oyunda takılma başlarsa ne olur? Cevabı gayet basittir. Oyunu kaybedersiniz. Bu sebeple oyunu oynarken bu tip sıkıntılara mahal vermemek için aşağıdaki adımlarımızı dikkatli uygulayın. Oyunun keyfini çıkartın.

brawl-stars-kasma-sorunu
 • Telefon özelliğinin iyi olması gerekiyor. İlk çıkan akıllı telefon ile tam anlamıyla performans beklemeyin. Bu nedenle en az 2 GB ram bellek olması gerekiyor.
 • Android sürümünüzü sık sık kontrol ediniz. Eğer güncelleme gelirse, anında güncelleme işlemi yapınız.
 • Arka planda çalışan uygulamaları mutlaka kaldırın.
 • Gereksiz uygulamaları kaldırın. Eğer bilmiyorsanız, bir temizlik programları indirerek bu adım üzerinden işleyebilirsiniz.
 • Arka plan resimlerinizi animasyon olarak seçmeyiniz.
 • Şarjı düşük halde oynamamaya özen gösterin.
 • Hafıza bölümüne dikkat edin. Dolu kapasitede oyun tam anlamıyla çalışmaz. Bu yüzden gereksiz dosyaları silin. Silmek istemediğiniz dosyaları hafıza kartına taşıyın. Diğer bir alternatif Google Drive gibi dosya yükleme merkezlerine depolama yapınız.
 • Telefon üzerinde kullanmadığınız kısa mesajları siliniz.
 • Oynamadığınız ve ara sıra kullandığınız uygulamaları mutlaka kaldırın. Gerektiği zaman kullanmaya özen gösterin.
 • Telefonunuzu şarjı bitmeden doldurmayınız. %20 altında şarjınız olduğu durumda şarja takmayın.
 • Sık sık antivirüs taraması yapınız.
 • Ram bellek ve güç tüketimi mutlaka kontrol ediniz. Ram bellek tüketimin fazla olduğu uygulamaları kaldırın.
 • Bütün genel işlemler sonra çözüm olmadıysa daha detaylı bir çözüm yolu için aşağıdaki yazımızı inceleyin.

Brawl Stars İnternet Sorunu Çözümü

Yukarıda saydığımız adımları tek tek yapmanız halinde brawl stars internet sorununu çözebilirsiniz. Bu başlığımızda internet, wifi gibi sorunların çözümlerini sunacağız. Oyun oynarken internetin kesilmesi durumunda oyundan koparsınız. Bazen bu kopmalarda geri dönmez ve oyundan atılırsınız. Kısacası oyunu kaybetmiş olursunuz.

Bu sorunu çözmek için bir kaç yol ve yöntem bulunmaktadır. İlk öncelik olarak DNS ayarlarının yapılmasını diyebiliriz. DNS otomatik ise elle girilmesi gerekmektedir. Telefondaki tüm çerezleri siliniz. Daha sonra uygulamalar üzerinden ön belleği siliniz. Wifi ile oynamanız halinde kesintiye uğramaması için özen gösteriniz. Bu durumları yapmanız halinde internet sorunu çözebilirsiniz.

brawl-stars

Yukarıda gösterildiği gibi DNS ayarlarını bu şekilde yapabilirsiniz. 8.8.8.8 ve DNS2 8.8.4.4 olarak değiştirerek telefonu baştan başlatın. Yine sıkıntınız devam ederse, buradan detaylı yazımızda çözümü bulabilirsiniz: https://www.kasmasorunu.com/dns-probe-finished-no-internet/

Eğer sorununuz çözülmediyse yorumlar bölümünden bize ileterek destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yorum yapın