Euro Truck Simulator 2 Kasma Sorunu

Euro Truck Simulator oyunun 2. serisiyle karşınızdayız. Ekim 2012 de piyasa çıkan oyunun kasma, takılma ve donma sorununa karşı çözüm önerilerini paylaşacağız. Geliştirici koltuğunda SCS Software firması yer almaktadır. Oyun takılma problemi yaşıyorsanız, neler yapmanız gerektiğini anlatalım. Öncelikle oyunlar kasmalar genel olabileceği gibi bilgisayardan kaynaklı da olabilmektedir.

Bunun için inceleme yaparken 2 başlık altında bakmayı tavsiye ediyoruz. Bunlardan ilki oyun içerisinde yapılacak ayarlar olurken, diğer kısım ise bilgisayar içi performans ayarları olacaktır. Performans ayarlarının yanında bilgisayarın iç kısımlarının temiz olması hava akışının sağlanması veya ortamın ısının önemi gibi farklı faktörlerde bulunmaktadır.

Oyun steam üzerinden 10 lira satış fiyatı bulunmaktadır. Ayrıca 250 binin üzerinde olumlu yorum almıştır. Kategorisinde en iyi oyunlarda gelmektedir. Bu kısa bilgilerin ardından oyunda oluşabilecek kasma ve takılma sorunlarını anlatmaya başlayalım.

Euro Truck Simulator 2 Donma Sorunu

Donma sorunların başında bilgisayardan kaynaklı problemler gelmektedir Bu sorunun yanında oyun içi ayarları ile bazı sıkıntılar çözülebileceğe ve yaşanan sorunların büyük çoğunluğu bilgisayardan oluşmaktadır. İlk olarak oyun içi ayarların yapılması ile başlayalım.

Oyun içerisinde yapılacak en büyük ayar grafik özellikleri üzerinden orta ve düşük seçenekleri ile oyun içerisinde özellikleri düşürmeyi deneyin. Ardından kasmalar veya donma devam ediyorsa, bilgisayar üzerinden yapmanız gereken ayarlar olduğunu belirtelim. Yukarıda belirttiğimiz gibi ilk öncelik bilgisayarın sağlıklı çalışmasını sağlamak olacaktır.

Kısacası bilgisayarın ısınmasını engellemeniz gerekiyor. Bunlar dışında bilgisayarın antivirüs temizliği, kapasite aşımının kontrol edilmesi, güvenlik duvarı ayarları, oyunun orijinal olup olmadığı, başlangıçta açılan gereksiz programların durdurulması gibi pek çok kriter vardır. Özellikle başlangıçta açılan uygulamalar bilgisayarı yorduğundan dolayı bunların kapatılması gerekmektedir.

Antivirüs temizliği : Bilgisayarın en önemli ayrıntısıdır. Bilgisayar aşırı zarar veren yazılımlardır. Öyle ki, bu virüsler oyun başta olmak üzere bilgisayarın tam çalışmasını engellemektir. Bu nedenle orijinal kalite programlar kullanmalısınız.

Kapasite aşımı : Oyun sistem bölümüne kurulması ve o bölümünde dolu olması oyunda kasma ve donmalara neden olabilecektir. Bu neden sistem üzerine kurulu olmaması ve kurulduğu dizinin dosya boyutundan fazla boş alanının olması tavsiye edilmektedir.

Oyunun orijinaliği : Korsan oyunlar içerisinde dosya ekliğinden veya dosyalarda zararlı bölümler olması sebebiyle takılmalar yaşanmaktadır. Bu sebeple mutlaka orijinal oyunları tercih ediniz.

Başlangıçta açılan gereksiz programlar : Uzun detaylı anlatımı buradan inceleyebilirsiniz. Burada kısa bir kaç not vermek gerekirse, başlangıçta fazla kapasitede çalıştığından dolayı bilgisayarda kasmalara sebep olabilir. Bilgisayarın arama bölümünden msconfig yazarak gereksiz tüm programları kapatmanız önerilmektedir.

Eğer bütün bunlar sorununuzu hala çözemediyse aşağıdaki yazılarımızı inceleyerek bilgisayarınızın performansını artırabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın