Fmodex.dll 64 Bit Hatası (Onarın,İndirin, Güncelleyin) (Çözüm)

fmodex-dll-hatasi-ana-gorsel

Fmodex.dll 64 bit hatası alıyorsanız, bu yazımızda sizlere hatanın çözümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Ayrıca fmodex.dll dosyasını nasıl güncellendiği, nasıl onarıldığı ve indirildiği hakkında bilgilere de bu yazımızda yer vereceğiz.

Fmodex.dll dosyasını indirirken, kaç bit olarak indirildiğine dikkat etmeniz gerekir. İşletim sisteminize göre bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Eğer işletim sisteminiz 64 bit ise, fmodex.dll dosyasını aynı şekilde 64 bit indirmeniz gerekmektedir. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz?

İnternet sitesi üzerinden fmodex.dll dosyasını bulup, download demeniz yeterlidir. Fmodex.dll 64 bit hatası alıyorsanız, klasörün içinde dll eksik veya bozulmuş dosyalar olabilmektedir. Fmodex.dll dosyasını tekrardan bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Dosyayı indirmek için buraya tıklayın.

Fmodex.dll 64 Bit Onarım

Dosya indirildikten sonra, sıkıştırılmış olan klasörden fmodex.dll dosyasını çıkartmanız gerekmektedir. Bu dosyayı kopyalayarak, daha sonra, yerel disk c sürücüsünde bulunan, windows klasörünün içindeki, system 32 klasörüne yüklemeniz gerekir.

İşletim sisteminiz 64 bit ise, kopyalamış olduğunuz fmodex.dll dosyasını, yerel disk c sürücüsünün içinde bulunan syswow64 klasörüne veya system32 klasörüne yüklemeniz halinde fmodex.dll 64 bit dosyası onarılmış olacaktır.

Fmodex.dll 64 Bit Güncelleme

Sistem üzerinden indirdiğiniz fmodex.dll dosyasını yüklediğiniz sırada, dosyanın zaten bilgisayarınızda bulunduğu uyarısı alırsanız, dosya değişimi için onay vermeniz gerekmektedir. Bu şekilde fmodex.dll 64 bit dosyasını güncellemiş olursunuz.

Fmodex.dll 64 Bit Hatası Nasıl Çözülür?

fmodex-dll-hatasi-gorseli

Yukarıdaki işlemleri tamamladığınız halde, hala program veya oyuna girdiğinizde fmodex.dll 64 bit hatası alıyorsanız, bilgisayarınıza reset atmalısınız. Daha sonra bu program ve oyunları tekrar çalıştırmayı deneyin. Eğer hala sorun devam ediyorsa, ilgili uygulamanın ana dizinine dll dosyasını atmanız gerekir. Hata aldığımız uygulamanın ana dizinine fmodex.dll dosyasını kopyalamalısınız.

Bu yapılan işlemlerde sorunu çözmede yeterli olmadıysa, işletim sistemi olarak 64 bit kullananlar:

  • Masaüstündeki, başlat menüsüne gidin.
  • Arama kısmına ”cmd” yazın.
  • Solda çıkan uygulamanın üzerinde sağ tıklayıp, ‘’Yönetici Olarak Çalıştır‘’ a tıklayın.
  • Ardından karşınıza çıkan komut penceresine ” regsur32 C:/windows/syswow64/msonpman.dll ” komutunu girmeniz gerekir.
  • Daha sonra bu işlemi, Enter’a basıp onaylamalısınız.

İşlemi tamamladıktan sonra hata aldığınız program ya da oyunu tekrar çalıştırmayı deneyin.

Oyunlar veya programlar için en önemli bileşenlerden birisi de Directx dosyalarıdır. Bilgisayarınızın fmodex.dll hatasını çözdükten sonra buraya tıklayarak mevcutta varsa veya yaşamanız olası olan Directx sorununu da buraya tıklayarak çözebilirsiniz.

Bilgisayarınızda yaşayabileceğiniz diğer problemlerin çözümünü için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız:

https://www.kasmasorunu.com/kategori/sistemler/

Yorum yapın