Google Play Hizmetleri Durmaya Devam Ediyor (ÇÖZÜM)

google-play-hizmetleri-durmaya-devam-ediyor-hatasi-gorsel

Siz de buraya ‘maalesef Google play hizmetleri durdu ve ne yapacağımı bilemiyorum‘ onun için geldim diyorsanız tamamen doğru yerdesiniz.

Bu yazıda sizlerin bu sorunu kolayca halletmenizi sağlayacak en anlaşılır biçimde yanıt vereceğiz. Siz de bu sorunu kısa bir zaman içinde kendi başınıza hallederek rahatça bu uygulamayı kullanabileceksiniz. Şimdi dilerseniz hemen başlayalım.

Google Play bilindiği üzere Android işletim sistemleri üzerinde olan uygulama indirme aracıdır. Cep telefonunuzda kullanma gereksinimi duyduğunuz örneğin Telegram, Skype gibi uygulamaları buraya girerek rahatlıkla indirebilirsiniz.

Standart olarak bütün akıllı cep telefonlarının üzerinde, markası modeli fark etmeksizin olan bir uygulamadır. Nitekim bu çok kullanılan uygulama ile ilgili olarak kimi zaman insanların karşısına  ‘’unfortunately Google Play Services has Stopped’’ hatası gelebilir ve insanlar ne yapacağını şaşırabilir.

Google Play Store Durduruldu Hatası Çözümü

Googleplay hizmetleri sürekli olarak duruyor ise bunun farklı nedenleri olabilir. Özellikle telefonunuzun kapasitesi dolmak üzere ise bu sorun yaşanabilir.

Yine güncelleme gelmesi gerekir iken gelmemiş ise yine bu tür bir sorun yaşanabilir. Bu tür durumlarda yapılması gereken bazı şeyler ise şunlardır:

 •  Beklenmedik biçimde durdu ise o zaman ilk olarak cep telefonunuzun kapatıp birkaç dakika bekletip tekrar açabilirsiniz.
 • Bunun yanı sıra cep telefonunuzun ayarlar kısmına gidip burada uygulamalar bölümünde Google Play hizmetlerini uygulamasını seçtikten sonra ön belleği temizleyebilirsiniz. Bu da yeterli olmaz ise verileri de temizleyebilirsiniz.
 • Bunlar da yeterli olmuyor ise devre dışı bırakıp tekrar devreye alabilirsiniz.
 • Ya da uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.
 • Fabrika ayarlarına da dönerek bu sorunu ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Google Play Hizmetleri Güncelleme

Google play hizmetleri nasıl güncellenir sorusunun yanıtı ise aşağıda adım adım ifade edilir durumdadır:

 • Öncelikli olarak ister Samsung j7 prime ister bir başka cep telefonu markası modeli fark etmeksizin doğrudan cep telefonunuzda yer alan Google play uygulamasına girin.
 • Daha sonra burada karşınıza güncelleme gerektiren uygulamalar çıkacaktır.
 • Bu uygulamalara güncelle dediğiniz zaman otomatik olarak güncelleme yapılır.
 • Google play normalde kendisini otomatik olarak günceller ama es kaza güncellemediği durumlarda ise APK dosyasını indirmek gerekir. Bunun için ise; https://www.apkmirror.com/ adresine gitmek gerekir.
 • Burada arama kısmına Google Play Store yazarak yazıp ‘Enter’ tuşuna basın.
 • Karşınıza gelen seçenekler arasında en üstte yer alana tıklayarak adım adım karşınıza çıkan adımları takip ederek güncelleme yapabilirsiniz.

Görüldüğü gibi son derece basit ve kolay olan bir işlemdir. Çok az bilgisayar bilgisi ile bile rahatlıkla yapılabilir.

Googleplay Hizmetleri İndir

Google uygulaması durduruldu ve siz silip yeniden yüklemek istemek isterseniz cep telefonunuzda önce ‘’Ayarlar > Güvenlik > Bilinmeyen Kaynaklar’’ bölümüne gidip Bilinmeyen Kaynaklar kısmını aktif hale getirin, daha sonra da  buraya tıklayarak adrese gidin ve Google Play hesabın açın.

Daha sonra ise buraya tıklayarak Play Store uygulamasını indirip cep telefonunuza yükleme yapabilirsiniz.

Eğer yükleme yaparken problem yaşarsanız buraya tıklayarak çözüm için neler yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz.

Es kaza Google Play silindiği zaman da benzer bir yolu izlemeniz gerekir.

Telefonum Google Play’e Girmiyor (Çözüm)

Sıklıkla Htc telefonlarda yaşanan ama diğer cep telefonu marka ve modellerinde de dönem dönem bu tür sorunlar yaşanabilir.  Bu durumda eğer telefonunuz Google Play’e girmiyor ise o zaman paused hatası için yapılanları yapabilirsiniz.

Yine tüm yolları denemenize rağmen sonuç alamıyorsanız o zaman alanında uzman ve yetkili bir teknik servise giderek yardım isteyebilirsiniz.

Com Google Process Gapps İşlemi Durduruldu (Çözüm)

Gelelim bir diğer önemli olan ve nadiren de olsa görülen soruna. Üstte ki başlıkta yer alan sorunu yaşıyor iseniz o zaman şu işlemi yapmalısınız:

 • Ayarlar
 • Uygulamalar
 • Buradan da tüm bölümüne giderek uygulama tercihlerinizi sıfır olarak değiştirin.

Böylece bu sorun ortadan kalkacaktır.  Cep telefonuma zarar verir mi derseniz hiçbir biçimde zarar vermez.

Eğer Android telefonunuzla ilgili sorunlarınız varsa aşağıdaki makalelerimizi de inceleyebilirsiniz:

Yorum yapın