GTA 3 Kasma Sorunu ve Çözümü

GTA 3 kasma sorunu hakkında geniş kapsamlı bilgilere bakacağız. GTA 3 kasma, donma veya takılma sorunu ve çözümünü inceleyelim. Grand Theft Auto III olarak bilinen ve 2001 yılında piyasa çıkan bir oyundur. Rockstar Games tarafından geliştirilen oyun, günümüzde milyonlarca oyuncuya sahip olan bir firmadır. Öyle ki, Steam üzerinde satış rekorları kıran firma son seri olarak çıkaracağı GTA 6 oyunu için kesin tarih vermek istemiyor. Oyun kurgusal anlamda şehir üzerine olsa da geliştirilerek son seride artık yaşamın her anını ele alan bir oyun haline dönüştürüldü. Oyun bilgisayar veya tabletten (android) oynanabiliyor. Android için buradaki link üzerinden 22 TL gibi rakama satın alabilirsiniz. Bilgisayar için ise Steam üzerinden oyuna sahip olabilirsiniz. Bu kısa detayları paylaştıktan sonra, oyunla ilgili kasma, donma veya takılma sorunu yaşayabileceğiniz hususları ele almak istiyoruz.

GTA 3 kasma sorunu

Oyunun tam anlamıyla kasma sorunun olup olmadığını anlamak için öncelikle bilgisayarınızın özelliklerini ele almak gerekiyor. Özellikleri inceleyerek sorunun ana kaynağına bakmanız gerektiğiniz buradan belirtelim. GTA 3 oyunun takılma yapacağı bilgisayarlar günümüzde kalmadı desek yeridir. Çünkü 2001 yılında çıkan bu oyun günümüz teknolojisi ile üretilen tüm bilgisayarlarda rahatça oynanabilir. Yine da sistem özelliklerini vererek takılma olabilecek yerleri sizler için anlatmaya çalışalım.

  • OS: Microsoft® Windows® 2000/XP.
  • Processor: Pentium III® 450 MHz CPU.
  • Memory: 96 MB RAM.
  • Graphics: 16 MB Direct 3D Video Card.
  • DirectX Version: Microsoft DirectX® 8.1.
  • Hard Drive: 500 MB uncompressed free hard disk space.
  • Sound Card:Fully DirectX compatible Sound Card.

Bu kısa bilgileri verdikten sonra oyunda takılma ve donmaya sebebiyet verecek detayları yazalım. İlk ekran kartı driverlarınızı mutlaka güncel tutmanız gerekmektedir. Bunun yanında oyun eski olduğu için Windows 8 ya da 10 gibi işletim sistemlerine sahip iseniz, oyunun exe’sine sağ tıklayarak özellikler ardından uyumluluk sürümüne kendi işletim sisteminize göre ayarlayarak çalışmayı deneyiniz. Ardından bilgisayarınızda bir anti virüs taraması yapınız. Oyunun kapasitesi düşük olduğundan dosya temizleme yöntemini (işe yaramayan veya çöp kutusundaki dosyaları silin) demek istemiyoruz. Fakat sistemin kurulu olduğunu dizin kapasiteniz yüksekse oyunda kasma, donma veya takılma yapabilir. Bunun C sürücüsü üzerinde ki ağırlığı almayı deneyin.

Orijinal oyun kullanmaya mutlaka özen gösterin. Zira bu tip oyunların piyasa fazlaca warezleri bulunmaktadır. Buradan indirip oynamaya çalıştığınızda ya orijinal dosyaları eksik oluyor ya da korsanlar tarafından bilgisayarınız oyun uğruna ele geçilirmiş olmaktadır. Bu ince ayrıntıyı kesinlikle göz ardı etmeyiniz.

Son aşama olarak internette oyunun yaması adı altına bir çok paylaşımlar bulunmaktadır. Bu tip ek yamaları oyun kurulumdan sonra yapmanızı öneriyoruz. Orijinal oyunu kurunuz. Ardından oyunda bir sıkıntı olmadığına emin olarak bu tür eklentileri kurabilirsiniz. Bu tip eklentiler orijinal dosyalar silebileceğinden ya da hasar verebileceğinden ötürü oyunda kasma ve takılmalar meydana gelebilmektedir. Bu sebeple bu şekilde büyük fayda olacaktır.

Yorum yapın