GTA 5 Activation Required Hatası (Çözüm)

GTA 5 oyununa girmeye çalıştığınızda activation required (aktivasyon hatası) mı alıyorsunuz? Bu yüzden oyunu mu oynayamıyorsunuz? Aşağıdaki birkaç çözüm önerisi ile oyunu hatasız bir şekilde oynayabilirsiniz.

Activation Required Hatası Nedir?

GTA 5 activation required hatası nedir ve neden karşımıza çıkar bundan bahsedelim. Öncelikle oyun için Social Club adlı bir yardımcı program gerekiyor. Social Club nedir? Rockstar Games‘in yeni nesil GTA serileri için çıkarttığı Social Club, oyuna online bir şekilde bağlanmanız için gerekli bir yazılımdır. Eğer internete bağlı değilseniz, bu şekilde bir hata ile karşılaşabiliyor olabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerle GTA 5 activation required sorunu çözülebiliyor. Sırasıyla deneyerek test edin.

Activation Required Hatası Nasıl Çözülür?

gta 5 aktivasyon gerekli hatası

Şimdi sıra geldi GTA 5 activation required hatası çözümü için yöntemleri sıralamaya. Öncelikle şunu belirteyim, aşağıdaki yöntemlerle %90 çözüme kavuşmuş olacaksınız. Bu yöntemler ile GTA 5 aktivasyon hatası çözülmediyse yorumlardan bana ulaşın. Farklı çözüm yöntemlerini birlikte denemiş oluruz. İşte çözüm yöntemleri.

Oyunu Yönetici Olarak Çalıştırın

gta 5 activation required hatası

Her ne kadar oldukça basit bir çözüm gibi görünse de, activation required gta 5 hatası için işe yarar bir çözüm olabiliyor. Zira bu şekilde çözüm bulan arkadaşların sayısı oldukça fazla. Ayrıca yapması da çok çok basit. Tek yapmanız gereken;

 • Grand Theft Auto V oyununa sağ tıklayın Yönetici olarak başlat seçeneğini seçin.

# Eğer sağ tıkladığınızca Yönetici olarak başlat seçeneği çıkmıyorsa, Steam ya da Epic Games hangisini kullanıyorsanız oyunun kurulu olduğu dizine girmeniz gerekiyor. Oyunun kurulu olduğu dizine ulaşın ve buradaki Launcher.exe eğer o yoksa PlayGTAV.exe dosyasına sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

VPN ya da Farklı Bir İnternet Bağlantısı Deneyin

gta 5 offline oynama

Social Club yazılımı açıldığında sizin aktivasyon kodunuzu tarar ve bulmaya çalışır. GTA 5 aktivasyon kodu sorunu da tam burada devreye girer. Social Club serverlarına bağlantı kurulamaz ise aktivasyon kodunuzu bulamaz. Bu yüzden de aktivasyon gerekli hatası ile karşılaşırsınız. Öncelikle eğer başka bir internete bağlanma şansınız varsa onu değerlendirin. Örneğin telefonunuzu modem olarak kullanıp internetinizi paylaşabilirsiniz.

Eğer öyle bir şansınız yoksa, VPN kullanarak bu sorunu çözen kişiler de var. VPN servislerini kullanarak Social Club sunucularına bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz. Benim önerim ExpressVPN ya da Hotspot Shield olacak. ExpressVPN için 30 günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Hotspot Shield için de 7 günlük deneme sürümü mevcut.

Güvenlik Duvarını Devre Dışı Bırakın

gta 5 activation required çözümü

GTA 5 veya Social Club güvenlik duvarı tarafından engele takılmış olabilir. Bu durumda yine sunucularla bağlantı kuramazsınız ve GTA 5 aktivasyon gerekli hatası ile karşılaşırsınız. Güvenlik duvarını devre dışı bırakmak bu sorunu çözebilir. Bunun için;

windows güvenlik duvarını devre dışı bırakma

 • Başlat arama çubuğuna Windows Defender yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Açılan ekranda sol taraftan Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra buradan iki Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı kapat seçeneğini de işaretleyip alt taraftaki Tamam butonuna tıklayın.
 • GTA 5 activation code hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Eğer yukarıdaki çözümler hiçbir işe yaramazsa yorumlardan hatanın devam ettiğini belirtin. Farklı çözüm yöntemleri deneriz veya TeamViewer ile bilgisayarınıza bağlanıp kontrol sağlarım.

“GTA 5 Activation Required Hatası (Çözüm)” üzerine 18 yorum
 1. Abi eğer musait olursan ben sorunu hala çözemedim TeamViewer ile benim bilgisayarıma bağlanıp sorunu çözer misin rica etsem…

  Cevapla
 2. Abi S.A ben Bu sorunu çözemedim Youtubede bütün videolarını izledim Türk vb Yabancı hepsini denedim ama olmadı çözemedim Team wiewer vb Discord bana ulaşırsan sevinirim

  Cevapla

Yorum yapın