Hata Kodu 0x80070570 Hatası Nedir? Nasıl Düzeltilir?

hata-kodu-0x80070570-hatasi

0x80070570 kodu Windows 10 işletim sistemi ile çalışan bilgisayar, tablet gibi elektronik cihazların aldığı bir hata mesajıdır. Bu hata ile karşılaşan eski sürüm, işletim sistemleri de vardır.

Bunlar Windows 7 ve Windows 8.1sistemleridir. Bu hatayı aldığınız için burada olduğunuzu biliyoruz. Bu yazımızda bu hata nedir ,nasıl düzeltilir, nedenleri nelerdir hepsinden bahsetmeye çalışacağız.

0x80070570 hata kodu ile karşılaştıysanız, hatanın ortaya çıkma nedenleri genellikle Windows işletim sisteminin, daha önce kurulmuş olan sistemine bir güncelleme geldiğinde ya da Windows işletim sistemi ilk kurulumunda kurulum hatası vermesidir.

0x80070570 hata kodunun bir diğer ortaya çıkma nedeni ise, dosyaları bir sürücüden başka bir sürücüye taşınmasıdır. Sisteme gelen uyarı ne olursa olsun, bu hatayı alanların hata kodunu, 0x80070570 ile bilmesi gerekiyor.

hata-kodu-0x80070570-hatasi-gorseli

Hızlı İçerik

0x80070570 Hata Kodunun Nedeni Nedir?

Eksik ve bozuk olan dosyalar 0x80070570 hata kodunun karşımıza çıkmasının en önemli nedenleridir. Hasarlı ve hatalı olan sürücü, Windows işletim sisteminizin gereken dosyaları doğru bir şekilde okumasına engel olacaktır. Bu nedenden 0x80070570 hata kodunu görmemiz muhtemeldir. Bir diğer nedeni de,

 • Windows işletim sisteminizi kurmanız sırasında ve Windows sürüm yükseltme sırasında oluşan aksaklıklar nedeniyle, dosya ve dizin bozuk ve okunamaz durumda hatasıoluşabilir. Bunun sonucu olarak bozuk bir kurulum dosyası ortaya çıkar.

0x80070570 Hatası Nasıl Düzeltilir?

0x80070570 hatası sanıldığı kadar anlaşılır olmayabiliyor. Bu hatanın nedenini bulmak oldukça zor ve karmaşık olduğundan, 0x80070570 hatasının çözümünü bulana kadar, olası çözümlerin hepsini denemenizi öneriyoruz. Bu çözümlere aşağıdaki da değineceğiz. Olası çözümler;

 •  İlk yapacağınız şey, eski ve kolay bir yöntemdir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu basit çözüm bazen de çok zor görünen teknolojik sorunları çözmektedir.
 • Windows işletim sisteminizin doğru bir şekilde güncellemeniz, özelliklerin ve güvenlik önlemlerinin iyileştirilmesinin yanında, Windows sisteminde meydana gelen hataları ve oluşan aksaklıkları düzeltilecektir.
 • Güncelleme işlemi sırasında tekrar 0x80070570 hatası ortaya çıkarsa, bilgisayarınızı kapatmalı ve yeniden açtığınızda güncellemeyi tekrar etmeniz gerekmektedir. Bunu yapabilmek için başlat menüsü üzerinden ayarlar>güncelleme ve güvenlik>güncellemeyi kontrol et adımlarını sırasıyla uygulamalısınız.
 • Diskler üzerinde yazılım yükseltmesi yaparken dikkat etmeniz gereken, diskin çizik ve kirli olmamasıdır. Böyle bir diskin kullanılması, diskin okumasına zorlaştırarak, 0x80070507 hatasını görmenize neden olmaktadır.
 • İndirdiğiniz dosyanın tam olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Yarım kalan ve bozuk yükleme hatası sırasında 0x80070570 hatası alabilirsiniz.
 • Bazen uygulama ve video geliştiricileri kanallarına, eksik yükleme yapmış olabilirler. Siz de bu dosyaları açarken bu hatalarla karşılaşabilirsiniz.
 • Sürücülerinizi kontrol etmelisiniz. Bazen bu hatayı görmenizin nedeni sürücülerinizden birinin zarar görmesidir.
 • Bunu anlayabilmek için dosya gezgini açmalısınız ve daha sonra sırasıyla hata veren sürücüye tıklayarak, özellikler>araçlar>kontrol et>sürücüyü tara yapmanız, bu konu hakkında bilgi verecektir.

Bu yöntemle sorununuzun çözüldüğünü düşünüyorum. Eğer hala çözüm olmazsa Windows Repair Tool indirip, hataları düzeltmesini sağlayabilirsiniz. Windows Repair Tool indirmek için buraya tıklayın.)

Windows Gereken Dosyaları Yüklemiyor

Bu sorunla karşılaşmanız durumunda, yapabileceğiniz bazı çözüm önerileri vardır. Windows 10 üzerinden yükleme yaparken, Windows gereken dosyaları yükleyemiyor hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Bu hatanın kodu 0x8007025’dir. Aşağıda anlatacağımız çözüm önerilerini denemeniz, bu hatanın giderilmesini sağlayacaktır. Eğer dosyalarınız yüklenirken yüklemeye hata veriyor diyorsanız, detaylar yazımızda;

 • İlk çözüm olarak, tüm USB cihazlarınızı, harici aygıt olarak kullanılan cihazları çıkarmanız gerekiyor. Genellikle bozuk donanım sürücüleri, bu hatayı almanıza neden olmaktadır.
 • Windows yazılımını yüklerken 20 GB ihtiyacınız olacaktır. Bu hata ile karşılaşmanız halinde yükleme alanınızı küçültebilirsiniz. Bu çözüm de etkili olacaktır.
 • İndirdiğiniz Windows 10 iOS görüntüsü bozuk olabilir, yeni bir Windows 10 iOS görüntüsü indirmeniz bu hatanın çözümü olabilir.
 • Ram belleğinizde, bir bellek tanımlama aracı kullanarak, ram hatalarını kontrol etmelisiniz. ( Bilgisayarınızdaki ram hatalarını çözmek ve kullanılabilir ram miktarını artırmak için buraya tıklayın.)

Yorum yapın