İphone Kilitlendi, Parolamı Unuttum, Telefon Açılmıyor Hatası

iphone-kilitlendi-parolamı-unuttum-telefon-acilmiyor-gorsel

Siz de eğer o güzelim Apple markasının muhteşem iphone 6,7,8 veya X telefonunuzun parolasını unuttunuz ve kilitlendi telefon açılmıyor mu? Ne yapabilirim diye düşünüyorsanız o zaman hiç canınızı sıkmayın, doğru yerdesiniz.

Size bu konuda ve hatta daha fazlasında en doğru en can alıcı bilgileri en kolay bir biçimde vereceğiz. Hadi dilerseniz hemen başlayalım ve parolamı unuttum sorusunun yanıtını verelim.

İphone Nasıl Kilitlenir?

İphone 6s-7-7 plus-8- 8plus-x o güzelim dünyalar para verdiğiniz gözünüzden sakladığınız telefonunuz elma logosunda kilitlendi ve siz kendi yetkinliğine güveniyorsunuz ama ne yaparsanız yapın netice alamadıysanız öncelikli olarak işin en başına dönmek ve şu soruyu sormak gerekir bu telefon nasıl kilitlenir? Neden bu hale geldi?

Apple kimliğiniz güvenlik nedenlerinden dolayı kilitlendi mesajı alıyorsanız o zaman adından da anlaşılacağı üzere ortada bir güvenlik açığı vardır ve bundan ötürü Apple telefonunuz kilitlenmiştir. Yanlış şifre girilmesi veya şifrenin unutulması bunun temel nedenleri arasındadır.

Bunun yanı sıra benzer diğer telefonlarda olduğu gibi güç tasarrufu için veya uzun süre kullanılmadığı zaman da kilitlenebilir.

Nasıl Açarım?

Güvenlik nedenlerinden ötürü kilitlendiği zaman yapılması gereken şey  iforgot.apple.com adresine gidip burada halen kullanmakta olduğunuz şifreniz ile bu sorunu ortadan kaldırabilir, daha sonra da dilerseniz şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Eğer çok fazla deneme yaparsanız yine telefonunuz kilitlenir ve o gün yeniden işlem yapmanıza izin vermez. Ertesi gün deneme yapmanız gerekir

İphone Etkin Değil İtunes’a Bağlanın Hatası

Başlıkta yer alan bir hata aldığınız zaman atacağınız adımlar şunlardır:

  • En basit yöntem İtunes geri yüklenebilir.
  • Bir başka yol iPhonumu bul seçeneği ile iPhone’nun tamamen silinmesidir.
  • Cihazınızı kurtarma modu ile sıfırlayabilirsiniz.
  • Yeni bir kimlik kullanımına geçin.

Eğer  hesabınız appstore ve itunes da devre dışı bırakıldı  mesajı alırsanız ekranınızda bu durum tamamen mevcut kayıtlı olan ödeme sisteminizde bir sorun vardır ki bu durumda tek yapmanız gereken şey ise asla telefonunuzu kurcalamamak ve Apple Destek bölümüne ulaşmanızdır. Tüm bu durumlar tablet modellerinde kimi zaman insanların karşısına çıkıyor.

İphone Kurtarma Modu

İphone telefonlarınıza kimlik kurtarma için yapılabilecek olanlar şunlardır:

  • Ayarlar > [adınız] > Parola ve Güvenlik kısmına cep telefonunuz üzerinden gidin.
  • Kurtarma anahtarı seçeneğine dokun.
  • Kurtarma anahtarının açılması için  sürgüde kaydırma yapın.
  • Üçündü adım olarak ise kurtarma anahtarını kullan seçeneğini seçerek ürün şifrenizi girin.
  • Son olarak artık kurtarma anahtarını bir yere not edip güvenilir bir biçimde saklayın.

Bu işlemler diğer ipad gibi firmanın diğer benzer ürünleri için de geçerlidir.  Kurtarma modu için ise şunlar söylenebilir: Aygıtınıza yeni bir update geldiği zaman, yükleme başarısız ise ve cep telefonunuz iTunes’a bağlandığı zaman bir biçimde görünmüyor ise, iphone kurtarma modu olarak tanımlanabilir.

Yine iPhone açılır iken Apple logosu ya da iTunes simgesi değişmeyip  kalıyor ise kurtarma modu olarak adlandırılabilir. Yazımızın ilk başında da ifade etmeye çalıştığımız olgular tam olarak bununla ilgilidir.

Burada şunu da belirtmek gerekir ise ekran dondu durumlarında ki bu eski İphone cep telefonlarında vardır bu durumda ekran ve yan- yada bazılarında üst tuşuna birlikte kurtarma modunu görene dek basın.

İphone Şifremi Unuttum Bilgisayarsız Çözüm

Telefon şifresini unuttum dediğiniz zaman elbette ilk yapılabilecek şeylerin başında iphone müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesidir.  Bunun dışında yapılabilecek olanlardan bir tanesi de şudur.  Elbette eğer özel bilgileriniz varsa o zaman ya da bu alanda uzman birileri varsa o zaman şifre kırma bir yöntemdir.

Ama elbette riskleri de yok değildir. Zira Apple markalı tüm ürünlerin kendisine has özel algoritması ve mimarisi vardır. Burada bilgisayar olmadan Siri ile iCloud ile bilgisayarsız olarak çözüm sağlayabilirsiniz. Bu işlemleri yapabilmek için ise Siri cep telefonunuzda etkin değil ise etkinleştirmeniz ya da iCloud uygulamasına girmeniz gerekir.

Yine bir diğer yöntem FoneLab iOS Unlocker seçeneğidir. En zahmetsiz olanı ise elbette telefonun silinmesi ve sil baştan yapılmasıdır ama eğer yedeğiniz yok ise bu da sizi bir hayli yorabilir. Son tercih ise elbette sizin.

İphone telefonlarla ilgili diğer mevcut veya muhtemel sorunlarınızın çözümünü aşağıdaki yazılarımızda bulabilirsiniz.

Yorum yapın