KYK Wifi Oturum Açma (Çözüm)

kyk-wifi-oturum-acma-logo

Bu yazımızda hepimizin Kyk döneminde en sık karşılaştığı ve gerçekten sinir bozucu sorunlardan bir tanesi olan Kyk wifi oturum açma(bağlanma) sorununu inceleyeceğiz.

Kyk Wifi ağına bağlanamamanın birçok nedeni olabilir. Bunlardan birkaç tanesi oturum açma sayfası gelmiyor hatası,  Wifi ağına bağlanmıyor hatası, ağda oturum açın hatası, kyk wifi doğrulama sayfası gelmiyor hatası, beklenmeyen bir hata oluştu uyarısı vs. olabilir.

Bu hataların hepsini teker teker çözüme ulaştıracağız.

Cihazınızın sağlıklı olduğu ve donanımsal bir arızasının olmadığı varsayımında bulunuyorum.

Öncelikle Kyk Wifi ağına bağlanmayı ele alalım.

kyk-wifi-giris-yapma-sayfasi

Sayfa açıldığında bu görseldeki ekranla karşılaşırsınız. Kyk kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapıp internet oturum açma işlemini tamamlamış olursunuz.

Bu işlemde kullandığımız doğrulama sayfası size oturum açmada lazım olduğu gibi oturum kapatma için de lazım olacaktır. O yüzden bu sayfayı kapatmamanızı öneriyorum.

Bu işlemi yaparken veya öncesinde karşınıza çıkabilecek hataları birlikte detaylı şekilde inceleyelim.

Oturum Açma Sayfası Gelmiyor(Açılmıyor)

Eğer bağlantı yapacağınız Modem veya Router’a olan mesafeniz olması gerekenden fazlaysa bağlantı kurulamadığından dolayı bu hatayı alabilirsiniz.

Bu hatayı genellikle günün yoğun kullanım olan saatlerinde alırsınız. Aynı anda limitlerden daha fazla kullanıcının giriş yapmayı denemesinden kaynaklanır.

Spesifik bir çözümü yoktur. Birkaç dakika bekledikten sonra yeniden denemeniz yeterli olacaktır.

Kullanıcı Adı/Şifre Hatalı Uyarısı

Bu sorunun kaynağı sistemin veri tabanında oluşabilecek hatalar olabilir. Bu durumda birkaç denemenizden sonra giriş yapılacaktır.

Eğer birkaç kez denedikten sonra hala aynı hatayı alıyorsanız kullanıcı adınızda veya şifrenizde bir güncellemeolabilir. İdareye başvurup giriş bilgilerinizin güncel olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Kullanıcı Aktif Değil Hatası

Kyk’ ya yeni kayıt olduysanız e-devlet sistemi üzerinden şifre oluşturmanıza rağmen hesabınız hemen aktifleşmemiş olabilir. Birkaç gün geçtiği halde hala aynı hatayı alıyorsanız idareye başvurup hesabınızın aktifleşmesini sağlayabilirsiniz.

Eğer sorunsuz bir şekilde kyk wifi oturum açıp kullanırken bu hatayla karşılaşmaya başladıysanız aylık kotanızı doldurmuş olabilirsiniz. Hesabınızın yeniden aktif hale gelmesi bir sonraki aybaşını bulabilir.

Kyk Wifi Oturum Kapatma

Daha önce de belirttiğim gibi oturum açma ve oturum kapatma işlemi aynı yoldan yapılır. Oturum açmak için kullandığımız sayfadan (www.wifi.kyk.gov.tr) çıkış butonuna basarak oturumunuzu kapatabilirsiniz.

Bu hataların dışında farklı bir hatayla karşılaştıysanız veya farklı bir yöntemle çözüme ulaştıysanız bizimle yorumlarda paylaşıp tüm arkadaşlarımızın faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

“KYK Wifi Oturum Açma (Çözüm)” üzerine bir yorum
  1. Oturum açma sayfası geliyor giriş yapıyorum bilgilerim doğru kontrol ettim giriş diyorum ve normalde bağlanıyor ve kapanıyor sayfa ve kullana biliyorum interneti ama bazen giriş tuşuna bastıktan sonra sosyal medya hesaplarımızı takip edin diyor sıkıntı burda takip etmeyip çıkan mesajı kapatınca oturum açma sayfasında boş bir ekranda kalıyor ve hiç bir şey olmuyor ben sayfadan çıkınca da internet olmuyor zaten tekrar deniyorum yine aynı şekilde hesapları takip et mesajı çıkıyor bu sefer takip etmek için tıklayayım diyorum interneti bağlamadığı için yine internet yok hatası alıyorum

    Cevapla

Yorum yapın