LD Player Emülatör Kasma Sorunu (Kesin Çözüm)(2021)

PUBG Mobile LD Player kasma, donma ve takılma sorunuyla geniş kapsamlı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Tüm dünyada online oynanan oyunların başında PUBG gelmektedir.

Oyunu bilgisayardan oynamak isteyen kullanıcılar LD Player isimli bir emülatör kurması gerekiyor. Fakat bu emülatörde son zamanlarda kasma, donma veya takılma gibi sorunlar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bilgisayarınıza Ld Player yüklemeden önce sistem gereksinimlerine bakmanız gerekiyor.

Piyasada Momo App Player ismiyle de bilinmektedir. Bu programda yaşanan kasma, donma veya takılma sorunlarını geniş kapsamlı olarak yazımızda inceleyeceğiz.

LD Player Emülator Nedir?

LD Player hakkında biraz bilgi vermekle başlayalım. LD Player, Windows için yapılmış PUBG Mobile ve benzeri mobil oyunları bilgisayarda oynayabilmenizi sağlayan bir emülator programıdır.

Windows 7 ve 10 işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Kategorisinde bulunan pek çok program bulunmaktadır. Kategori sıralamasında orta seviye olduğunu belirtebiliriz.

Bilgisayarınıza mobil işletim sistemi kurarak projeleriniz başta olmak üzere pek çok uygulamayı sorunsuz çalıştırmaktadır. Sürüm olarak en düşük Android 4.4 sunmaktadır.

Rakiplere göre biraz daha düşük sürüm sunsa da kalitesi ve kullanım kolaylığı bakımından bir çok yönden üstündür. Hızlı ve pratik olması kategorisinde sıraya girmesine neden olmuştur. Bu kısa bilgileri verdikten sonra program neden kasma, donma veya takılma problemi yapar bahsedebiliriz.

LD Player indirmek isterseniz yandaki resmi sitesinden indirebilirsiniz : https://tr.ldplayer.net/

LD Player Emülator Kasma Sorunu

Momo App Player emülatörü yaşanan kasma, donma veya takılma sorunlarının neden yaptığını konusunda şu bilgileri paylaşalım. Öncelikle programın kasmasına neden olabilecek bir kaç sorun vardır. Bunları anlatarak yazımıza giriş yapalım.

Normal şartlarda bu tip sorunları 2 farklı yol ile ele almak gerekir. Bunlardan birincisi programa bir oyun yüklemediğiniz de takılıyorsa, %100 bilgisayar kaynaklıdır. Bilgisayar programı kaldırmıyor veya virüs kaynaklı bir sorun oluşabilir.

Kaldırmıyorsa bilgisayarın performansı yetmiyordur veya kapasiteden dolayı takılmalar başlıyordur. Virüs kaynaklı ise programı arka planda çalışan zarar virüsler engelliyor olabilir. Bunun iyi araştırmak gerekir.

Diğer yol ise programı kurduğunuz da sıkıntı yok, oyunu ve uygulamaları yüklediğinizde kasılmalar ve donmalar başlarsa sistem ayarlarından kaynaklıdır. Sistem ayarlarına iyi bakılması ve gerekli ayarların eksiksiz olarak yapılması gerekmektedir.

 • LD Player Emülatörün Ayarlar bölümüne giriş yapınız.
 • Buradan Engine ayarları giriş yapınız.
 • Karşınıza Rendering klasörü altında Smart mode seçeneği seçiniz.
 • Yine aynı bölümde
  • Anti-aliasaing — kapalı
  • Memory — otomatik
  • Processer — otomatik
  • Resolution — 1024×576 (en düşük)
  • Dpi — 160 olarak seçip kaydet yani save yapınız.
 • Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatarak programın yeniden çalışmasını bekleyiniz.

Oyunda kasma ve takılma sorunu olmaması için oyunun sistem gereksinimlerine bakmak gerekir. Bilgisayarın sistem özellikleri ile oyunun ya da uygulamanın minimum sistem gereksinimleri bakmanız gerekir.

Eğer bilgisayarınızın özellikleri programın minimum değerlerinden düşük ise oyunu çalıştırmanız zor olacaktır. Çalıştırsanız bile oyun içerisinde donma ve takılmalar meydana gelecektir. Bunun önüne geçmek için yapılacak ilk işlem oyun içerisinde özellikleri düşürmek olacaktır.

Örneğin oyun yüksek çözünürlükte ise düşük çözünürlüğe getirmeniz, fps ayarlarını da 60 çekmeniz gerekir. Ancak bu şekilde bir nebze de olsa takılmanın önüne geçebilirsiniz. Eğer uygulama da sorun yaşıyorsanız, düşük modda çalıştırabilirsiniz.

PUBG Mobile için LD Player’a Alternatif Emülatörler

LD player iyi mi diye düşünüyorsanız, farklı alternatiflerine de göz atabilirsiniz. PUBG mobile veya diğer android oyunları için kullanabileceğiniz piyasada bulunan birçok farklı emülatör bulunuyor. Aşağıdaki linklerden bu emülatörleri indirebilirsiniz. Eğer PUBG Mobile için emulatör arıyorsanız, GameLoop emulatörü önerebiliriz.

Gameloop indirmek için buraya tıklayın.

NoxPlayer indirmek için buraya tıklayın.

Memuplay indirmek için buraya tıklayın.

Bluestacks indirmek için buraya tıklayın.

PUBG oyununda karşılaşabileceğiniz bir diğer sorunun çözümünü aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

“LD Player Emülatör Kasma Sorunu (Kesin Çözüm)(2021)” üzerine bir yorum

Yorum yapın