League of Legends (LoL) Bug Splat Hatası (Kalıcı Çözüm)

league-of-legends-lol-bug-splat-hatasi-gorsel

League of legends (LoL) oyunun da birçok hata ile karşılaşabilmektesiniz. Bug Splat karşınıza çıkan hatalardan bir tanesidir. Bu hatanın ortaya çıkması kullanıcıları zorlamaktadır.

Bug Splat hatasının nedeni kesin olarak bilinmemektedir. Farklı şekillerde karşınıza çıkabilir. Bu yazımızda sizlere, Bug Splat hatasının ne olduğu hakkında ve Bug Splat hatasının 2019 çözümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Kalıcı çözüm için detayları yazımızda bulacaksınız.

League of Legends (LoL) Bug Splat Hatası Nedir?

lol-bug-splat-hatasi-hata-gorseli

League of legends oyununu oynadığı sırada kullanıcılar, bu hatayla karşılaşmaktadırlar. Peki, lol bug splat hatasını neden alıyorsunuz? Oyun sırasında çok fazla kullanıcının bulunması sebebiyle ortaya çıkmaktadır. Ancak her oyuncu farklı sebeplerden dolayı bu hatayı alır. Karşınıza çıkabilen hata pencereleri aşağıdaki gibidir:

 • Üçüncü parti ve hile programlarının kullanılması

Bu tür programları kullanmanız, bilgisayarınızın ram belleğini ve ekran kartını yorar. Bu sebepten, bug splat hatası karşınıza çıkabilmektedir. Böyle programları kullanmamanız önerilmektedir.

 • Bilgisayarınızın ekran kartının güncel olmaması

League of legends, oyun yükleme ekranı gelmiyor, lol çalışmayı durdurdu ve lol açılmıyor gibi birçok hatayı içinde barındırmaktadır. Bu hatalar oyunun kapanmasına neden olmaktadır. Eğer ekran kartınız güncel olmazsa, bug splat ve diğer hatalar ile karşılaşmanız, kaçınılmaz olacaktır. (Ekran kartınızı güncellemek için buraya tıklayınız.)

 • Bilgisayarınızda arka planda çalışan uygulamaların çakışması

League of legends uygulaması ile birlikte aynı anda çalışan uygulamalar, çok fazla yer kaplamaktadır. Bu uygulamalar çalışma esnasında önceliği kendilerine alabilir ve bu hata ile karşılaşmanıza neden olur.

 • Windows son güncellemelerin yapılmamış olması durumu

Windows update ayarlarını kontrol ederek, son güncellemelerin yapılıp yapılmadığına bakmanız gerekmektedir. Adobe air ve net framework gibi programların, bilgisayarınızda son güncellemeleri ile yüklü olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer yoksa bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

League Of Legends (LoL) Bug Splat Hatası Kalıcı Çözümü  

Bu hata LOL kullanıcılarının sıklıkla karşılarına çıkmaktadır. Hatayı alan kullanıcılar, Bu sorunun çözümünü merak etmektedirler. Bu yazımızda, sizler için Bug Splat hatasının çözüm önerilerini sırasıyla vereceğiz. Çözümler aşağıdaki gibidir.

Windows’u güncel tutmanız gerekmektedir.

Eğer windows sürümünüz güncel değilse, kullandığımız oyun ve programlarının çökmesine neden olur. lol oyununda karşınıza çıkabilen directx hatası, Windows’un güncel olmamasından dolayı ortaya çıkar. Bu durum işletim sistemiyle ve directx ile ilgili sorunları çözmeye yardımcıdır. (Directx ile ilgili tüm sorunların çözümü ve güncelleme işlemi için buraya tıklayın.)

Net framework yazılımının en az 3.5 olması gerekmektedir.

Microsoft’un geliştirdiği net framework, bir yazılım kütüphanesi olarak bilinmektedir. Microsoft windows’ta çalışmaktadır. League of legends oyununun çalışmasını sağlayan bileşenlerden bir tanesidir. Net framework 3.5 sürümünü, lol oyununu sorunsuz bir şekilde oynayabilmeniz için bilgisayarınıza yüklemeniz gerekmektedir. (Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.) Bu sürümün 4.0 olan sürümünü bilgisayarınıza yükleseniz dahi, 3.5 sürümünün bilgisayarda olması şarttır. Bug  Splat hatası sonuçlarından biri olan, 2020 şampiyon seçiminden sonra oyun açılmıyor sorununu, bu yazılımın yüklü olması sayesinde kolayca çözebilirsiniz.

Bozuk olan dosyaları onarmanız gerekir.

Bu hatayı çözebilmeniz için, lol onarma işlemini yapmalısınız. Bozuk olan dosyaların onarılması, oyuna devam edebilmek açısından önemlidir. Dosyaları onarmak için istemciyi açarak, karşınıza çıkan ekranın sağ üst köşesinde yer alan dişli çarka tıklamalısınız. Ardından tam onarım başlat seçeneğine tıklamanız halinde, hatalı dosyalar onarılmaya başlanacaktır. Bu işlem, 5-30 dakika sürebilir.

Eğer oyun içindeki onarım işlemi istemciyi onarmakta başarılı olamadıysa, Hextech Onarım aracı indirip oradan da yapabilirsiniz. ( Hextech Onarım aracı indirmek için buraya tıklayın.)

Windows’u temiz başlatmalısınız.

 1. Windows’u temiz başlatmak için:
 2. Windows+r
 3. Msconfig
 4. Hizmetler
 5. Tüm microsoft hizmetlerini gizle
 6. Tümünü devre dışı bırak
 7. Uygula
 8. Tamam
 9. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bu işlemleri sırasıyla uygularsanız, windows’u temiz olarak başlatmayı başarabilirsiniz.

Ekran kartınızın güncel olması gerekir.

Lol oyununu kesintisiz ve sorunsuz oynamanız için ve bu hata ile karşılaşmamanız için, ekran kartınızın güncel olması gerekmektedir. (Ekran kartınızı güncellemek için buraya tıklayınız.)

Oyun içi grafik ve arayüz ayarlarını ayarlamalısınız.

Oyun içinde grafik ayarlarını en düşük ayara getirmelisiniz. Görüntü açısından kötü görünse de, hatayı gidermek için bunu yapmanız önemlidir.

 • Oyun içi arayüz ayarında ise, kullanıcı kısmından animasyonları etkinleştir demelisiniz.
 • Daha sonra saldırıda hedef çerçevesi göstere tıklamalısınız.
 • Sonraki aşamalar ise, hat atış gösterilerini etkinleştir>saldırı menzili göster kutucuğunu işaretlemelisiniz.

Lol ile ilgili tüm hatalar ve çözümlerini sitemizde bulabilirsiniz. Eğer hatanız çözüldüyse veya çözülmediyse, diğer arkadaşlara yardımcı olmak adına deneyimlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşın.

Yorum yapın