League Of Legends (LOL) Kasma Sorunu

League Of Legends (LOL) istemci kasıyor. Tüm dünyada oynanan oyun hakkında konuşmak istiyoruz. Oyun içerisinde kasma, donma veya takılma problemi yaşıyorsanız, yazımızı okumadan bir işlem yapmayınız. Önce sıkıntı kaynağının ne olduğunu anlatırken, sorunu nasıl çözeceğinize dair noktaları anlatmaya çalışacağız.

Son güncellemeler ile birlikte bazı sorunlar oluşmaya başladı. Bu sıkıntılarında başında istemci kasıyor veya oyunda donma ve takılma problemleri ortaya çıkmaya başladı. Yazımızda nasıl çözeceğinizi dair bilgileri aktaralım.

League Of Legends (LOL) İstemci Kasıyor

Milyoncu oyuncusu ile en çok oynanan oyunların liste başını çeken oyunda son yıllarda bazı sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Oyuncular bu sorunla ilgili bir çok araştırma yaparken, kasmasorunu.com probleminin sebep olduğunu sorunu anlatırken, çözüm bilgilerini de sizlerle paylaşıyor olacağız. Öncelikle bu sorunun Windows 10 tabanlı olduğunu şimdiden belirtelim. Burada yapacağınız işlemlerle birlikte sorunu tamamen çözmüş olacaksınız.

Sorun olabilecek noktaları aşama aşama anlatmaya başlayalım. İlk olarak oyunun en son güncel sürümü yüklemeniz gerekiyor. Eğer yüklü ise onu kaldırarak baştan yükleme yapınız. Daha sonra eski istemci dosyaları silmeniz gerekiyor. Dosya yolu olarak Riot Games > League Of Legends > Logs > LeagueClient Log takip ederek dosyaları silin. Sonra ki adım olarak bilgisayarın en iyi performans ayarlarını yapmak gerekiyor. Bunun için yapmanız gereken;

  • Başlat menüsü üzerinden arama bölümüne giriniz.
  • Gelişmiş sistem ayarlarını görüntüle bölümünü açarak, gelişmiş sekmesine tıklayınız.
  • Burada karşınıza çıkan ekran üzerinden performans bölümü altında ayarlar kısmına tıklayınız.
  • Ayarlar kısımına bastıktan sonra görsel efektler bölümünden en iyi performans için ayarla bölümünü tıklayarak uygula ardından tamam butonuna basınız.

Böylece oyunun en iyi performans ile açılmasını sağladık. Sorunun ana kaynağı dosyaların bozulması veya bilgisayarın tam anlamıyla performans sağlamadığından kaynaklıdır. İlk anlattığımız bölümden baştan yükleme yapmanızı istedik. Çünkü dosyaların bozulma ihtimali olduğu zaman eksik dosyalarda dolayı oyun kasma veya takılmalar yaşanabilir.

Daha sonra ki adımda ise bilgisayarı oyun ile eşleştirerek en iyi performans alabilmek için gerekli ayarlamaları gerçekleştirdik. Son olarak Windows güncellemelerini kontrol etmeniz gerekiyor. Zira güncellemeler eski ise yeni sürüm oyun ile uyumsuz olabileceğinden, Windows’u sık sık güncelleme yapmanız gerekiyor. İlk 2 adımda oyunda sıkıntı yaşamıyorsanız, son adımı (Windows güncellemesi) yapmanıza gerek kalmaz.

League Of Legends (LOL) Takılma Sorunu

Tüm ayaları yapmanız rağmen kasma devam ediyorsa, sonra ki adımlara geçmeniz gerekiyor. Burada anlatacağımız oyun içeriside yapmanız gereken gerekli ayarlamalar olacaktır. Oyuna sağ tıklayarak config seçeneğini açınız. Klasör içerisinden game dosyasını metin belgesi ile açınız. Burada oyunun ayarları bölümü karşımıza çıkacaktır. (Birlikte aç yaparak metin editörü olarak seçiniz.) Bu dosya içerisinde height ve width bölümlerini bulunuz. Bu yükseklik ve genişlik anlamındadır. Örnek olarak olması gereken değerler aşağıdaki gibidir.

height = 600 – width = 800

Bu işlemleri yaptıktan sonra dosyayı kaydedin ve çıkın. Sonra bilgisayarınızda ki tüm çerezleri ve atık dosyaları temizleyin. Son aşama olarak bilgisayarınızı baştan başlatın.