LoL Hata Kodu 004 (Yama Hatası) (Çözüm)

lol-hata-kodu-004-gorseli

League of Legends oyunu birçok eski bilgisayarda çalışma özelliğine sahiptir. Ancak bazen, belirli hatalar bu uygulamada da ortaya çıkabilmektedir. LOL hata kodu 004 bu hatalardan bir tanesidir. Peki, league of legends hata kodu 004 ne demektir? Bu yazımızda aradığınız her şeyi bulacaksınız.

Bu hata genelde yama geldiği zaman ortaya çıkabilmektedir. İstemci, yeni olan yamayı yüklemeye çalışırken bu yama hatası ile karşılaşabilmektesiniz. Ardından tamam butonuna tıklamanız halinde, istemci kapanarak bu sorun ortaya çıkmaktadır. Bu sebepten istemciyi yeniden başlatmanız gerekmektedir.

League Of Legends 004 Kodlu Hatası Nedir?

lol-hata-kodu-004-hata-gorseli

League of Legends 004 kodu hatası yama işlemi ile ilgili olduğundan, farklı durumlardan kaynaklanıyor olabilmektedir. Bu durumlardan bazıları şu şekildedir;

 • Oyunda yönetici ayrıcalıkları yoksa ve bilgisayar izin vermediği için LOL yama yapmıyor olabilir.
 • Sabit sürücünüz de yeterli hafıza yoksa, yama işlemi için fazla alan gerekmektedir. Alan sağlandığı takdirde, kod indirebilir ve ardından uygulayabilirsiniz.
 • Oyunun kuruluş şekli bozuk ve onarıma gerektirebilir.
 • LOL istemcisi güncelleme hatası alıyorsanız, oyun istemcisi bozuk ve istemci ihtiyaçların değiştirilmesi gerekmektedir.
 • LOL indirme hatasıalıyorsanız, indirme sırasında antivirüs programı indirdiğiniz dosyaları virüs olarak algılamış olabilir. Antivirüs programını devre dışı bırakarak tekrar denemelisiniz.
 • Yapılandırma dosyalarında herhangi bir bozukluk yaşanıyorsa, LOL oyuna girmiyor hatası alabilirsiniz.
 • LOL oyununda karşılaştığınız, Directx hatası çözümünü ise, güncelleme yaparak düzeltebilirsiniz. (Directx hatası için buraya tıklayınız.)

League Of Legends 004 Kodlu Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hatanın çözümü için teknik bir yol denemeden önce oyunu yönetici olarak başlatıp, sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz. Bu yolu, yönetici olarak oturum açsanız bile yapmanız gerekmektedir. Windows sınırlı izinler sebebi ile bazı durumları sıkılaştırdı.

Yama işlemi başarısız oldu ve nedeninden emin değiliz diyorsanız, bazen yönetici ayrıcalıklarına sahip olmadığınız için yama işlemi başarısız olabilmektedir. Yönetici olarak oyunu başlatmak için;

 • Öncelikle oyun simgesine sağ tıklamalısınız ve özellikler demelisiniz.
 • Özellikler seçeneğine tıkladıktan sonra uyumluluk ve kontrol et seçeneğinden, yönetici olarak çalıştır’a tıklamanız gerekmektedir.
 • Ardından değişikliği onaylamak için uygulamaya basmalısınız.
 • Başlattıktan sonra sorunu kontrol etmelisiniz.
 • Oyunu uyumluluk modunda başlatarak, bir farkın olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Yama işlemi olan, güncelleme ekinin başarısız olmasının diğer önemli nedeni ise, Legue of Legends uygulamasının yüklü olduğu sürücünüzde, gerekli alanın olmamasıdır. Bu sorun yaygın olarak görülür.

Çünkü birçok kullanıcı indirdiği oyunu Yerel Disk C’ye yüklemektedir. Oyun tıkanmış olacağından, alan sıkıntısı yaşanabilmektedir.

 • Dosya gezgini açmak için Windows+E tuşlarına basın.
 • Ardından sol gezinme çubuğundan Bilgisayarım’a tıklamalısınız.
 • Karşınıza çıkan ekranda yeterli alanın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
 • Eğer yeterli alanın olmadığını görürseniz, gereksiz dosyaları silebilir ya da gereksiz programları bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.
 • Daha sonra bilgisayarınıza reset atarak, tekrar lol yama yapmayı deneyebilirsiniz.

Antivirüs programlarının, oyunlara yapılan yama sırasında sorunlara neden olduğu bilinir. Oyun yamaları ek yazılım içerdiğinden bilgisayarınızda bulunan mevcut kurulumu değiştirdikten sonra kodu birleştirmektedir.

Bu uygulama sırasında, yama yapılırken bir hata oluştu uyarısı alabilirsiniz. Bunun nedeni, antivirüs programınızın yapılan işlemi tehdit olarak algılamasından kaynaklanmaktadır. Eğer tehdit olarak algılarsa, yapılan işleme dair bütün güncellemeleri gerçekleştirmez.

Yukarıda belirttiğimiz seçenekler yardımcı olmadıysa, yüklediğiniz oyunun yapılandırma dosyalarını silmeyi deneyin. Oyun yapılandırma dosyaları, ön yükleme sırasında oyun için gerekli geçici ayarlarını depolandığı dosyalardır.

Bu dosyaların zaman zaman bozulabildiği bilinmektedir. Bu hatayı çözmek için dosyaları silme işlemi aşağıdaki gibidir:

 • Riot Games olduğu bölümü açın ve Legue of Legends klasörünü açtıktan sonra, config klasörünü açmalısınız.
 • Daha sonra game.cfg girişini silin.
 • Ardından League of Legends klasörüne gelerek RADS>projeler>league_client>sürümler gitmelisiniz. Bilgisayarınızda bulunan son sürüm klasörünü silmeniz gerekmektedir.
 • Sonraki işlemse, oyunu başlatmanızdır. Yönetici olarak oyunu başlatmanız önerilir.

Hextect, LOL yayıncısıdır ve oyun ile istemci farklılıklarını onarmak için kullanılır. Onarım aracı, kurulu olan tüm modülleri arar ve özelliklerini ana manifesto ile karşılaştırılır.

 • Bu onarım aracını internet sitesinden indirerek, yönetici olarak çalıştırmalısınız. (İndirmek için buraya tıklayın.)
 • Kontrol seçeneğinden Kuvvet Repatch tıklayın.
 • Ardından başlat demelisiniz.
 • İşlem tamamlandıktan sonra, bilgisayarınıza reset atarak, hatanın çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Eğer bütün bu işlemler, istenilen sonucu vermezse:

 • Google DNS’sini ayarlayabilirsiniz ve sonra League of Legends oyununda yama yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Ayrıca internetinizin yapılandırmasını temizleyerek, IP adresinizi yenilemelisiniz. Ek olarak ağ bağlantınızı değiştirerek, sorununu çözmeyi tekrar deneyebilirsiniz.

Lol Hextech Onarım Aracı İndir

Hextech onarım aracı, Legue of Legends oyununda karşınıza çıkan LOL error code 004, LOL onarım başarısız, LOL hata veriyor gibi çeşitli sorunların giderilmesinde kullanılır. Bu onarım mekanizması, Riot Games’in kullanışlı olan bir yazılımıdır.

Bu araç otomatik olduğundan karmaşık yapılandırmalar için oldukça etkilidir. Bilgisayarınıza bu onarım aracını yerleştirdikten sonra, karşılaştığınız bütün sorunları çözmeye çalışacaktır. Hextech onarım aracı, bilgisayarınızda League of Legends oyunu yüklü ise çalışmaktadır. Bu onarım aracını PC’de kullanabilmeniz için sahip olmanız gereken özel şart budur.

Hextech onarım aracını, Windows 10 için indirebilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey, hextect repairtool indir demek ve dosyayı başlatmaktır. (İndirmek için buraya tıklayın.)

Daha sonra sizden birkaç izin istenebilir, bunları onaylamalısınız. Sisteminizdeki değişiklikler meydana getirmesi için izin verdikten sonra, kurulumu otomatik olarak gerçekleşecektir. Ancak belirtmeliyiz ki bu onarım aracı, oyunun bulunduğu her yere gitmektedir.

League of Legends klasöründe kurulumundan sonra “Riot games/Hextect Onarım Aracı” kombinasyonu şeklinde bir klasör oluşturulacaktır.

Hextech onarım aracı, oyun ile ilgili sorunlarınızı sizin için halletmektedir. Ancak öncesinde birçok yapılandırma gerçekleştirmeniz gerekmektedir. League of Legends oyununda teknik sorunlar yaşıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, Hextech onarım aracı size bu konuda yardımcı olacaktır. Bu onarım aracını ücretsiz olarak indirebilmeniz mümkündür. Ardından sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Hextech onarım aracını yükledikten sonra isteğinize göre yapılandırarak, başlat seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Bu şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Çözmeye çalıştığınız sorunlarla alakalı olarak, çözüm süresi uzayabilmektedir. Bu duruma örnek verecek olursak, DNS ile ilgili bir sorunu hemen çözebilir ancak oyunun yüklenmesi biraz sürebilmektedir.

Hextech onarım aracını yönetici olarak başlatmanız gerekmektedir. Bunun için sağ tıklayarak “Yönetici olarak çalıştır” demelisiniz. Ardından izin verdiğiniz takdirde bütün yönetici hakları ile çalışmaya başlayacaktır.

Hextech onarım aracını çalıştırdıktan sonra system error veya bağlantı hatası sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hatalarla karşılaşmamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayarak bunu nasıl engelleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Yorum yapın