msvcp 140.dll Hatası Nedir? Nasıl Çözülür?(Çözüm)

msvcp 140.dll hatası nedir ve nasıl çözülür

Bilgisayarınıza oyun veya program indirirken sorun yaşamazsanız da indirdikten sonra, açmak istediğinizde veya indirdiğiniz programları kullanırken hatalarla karşılaşabilmektesiniz. Bu hatalardan biri de msvcp 140.dll hatasıdır.

Bu hata özellikle Pubg oynayan kullanıcılarının karşılaştığı hatalardan bir tanesidir. Msvcp140-dll hatasının ne olduğunu ve msvcp140-dll hatasının nasıl çözebileceğinizi bu yazımızda sizlere anlatacağız.

msvcp 140.dll Hatası Nedir?

Bilgisayarına yüklediğiniz oyun, skype ve diğer uygulamalarda karşınıza zaman zaman çıkabilen msvcp140.dll hatası, oldukça yaygın görülür ve kullanıcıları zor duruma sokabilir. Bu hata, uygulamaları açtığınız sırada karşınıza çıkabilmektedir.

Eğer msvcp 140.dll hatası alıyorsanız, gerekli olan program eksik, bozuk ve düzgün çalışmadığı anlamına gelmektedir. Bu sorunu düzeltmeniz için ilgili program msvcp 140.dll bilgisayarınızda eksik olduğunda çalışmayacağından, bilgisayarınızda yüklü olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu program msvcp140.dll dosyası olmadan ya da onarılmadan çalışmayacaktır.

msvcp 140.dll hatası nedir ve nasıl çözülür

msvcp 140.dll İndir

Windows’ta dll hatası olabilmektedir. msvcp140.dll dosyasını, dll hatalarını çözmek için indirebilirsiniz. msvcp 140.dll dosyasının kullanabileceğiniz 25 farklı sürümü bulunmaktadır. Oyunlarınızda ya da programlarda sorun yaşamak istemiyorsanız, en yüksek sürümü seçmeniz gerekmektedir.

Windows işletim sistemi 64 bit olan kullanıcıların, dll dosyasını 64 bit indirmeleri gerekmektedir. msvcp dosyaları ile ilgili hatalar,  farklı sebeplerden kaynaklanabilmektedir. En çok karşılaşılan dll hata mesajları aşağıdaki gibidir.

 • Program msvcp 140.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlatılamıyor. Bu sorunu çözebilmek için programı silip, tekrar yüklemeyi deneyin.
 • msvcp 140.dll başlatmada sorun oluştu. Çünkü msvcp 140.dll bulunamadı.
 • msvcpb140.dll yüklenirken hata oluştu. Belirtilen modül bulunamadı şeklinde veya uygulama msvcp140.dll bulunamadığı için başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek, sorunu gidermektedir.
 • msvcp 140.dll uygulaması, Windows üzerinde çalışamıyor veya hata veriyor. Program özgün yükleme medyasını kullanın ve yüklemeyi deneyin. Destek almak için sistem yöneticilerinize ya da yazılım satıcısına başvurabilirsiniz.

Yukarıdaki bu hataların birçoğunun çözümü msvcp 140.dll dosyasını, bilgisayarınızdaki Windows sistemine düzgün bir şekilde tekrar yüklemektir.

Msvcp 14.dll dosyasını indirmek için buraya tıklayın. Bu dosyaya ek olarak bir takım programlar, bilgisayar oyunları ve dll dosyalarının oyun kurulum dosyasının içinde bulunması gerekmektedir.

msvcp 140.dll Hatası Nasıl Çözülür?

msvcp 140.dll hatası nedir ve nasıl çözülür

msvcp 140.dll hatasının çözümü hakkında, öncelikle dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Bu hatanın hangi yolla çözüleceği önemlidir. Bu hatayı çözmek için en çok kullanılan yollardan birisi dosyayı indirerek, klasöre atmaktır. İnternet üzerinden msvcp140.dll dosyası indir diye arama yaptığımızda, karşınıza çıkan internet sitesinin güvenilir olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Buna dikkat etmelisiniz.

Aksi takdirde zararlı yazılımların bulunduğu bir dosyayı indirebilmeniz mümkündür. Bu sorunu çözmek için, çözüm yollarına tıklamadan önce, kolay bir şekilde halledebileceğiniz bir yol bulmanız halinde, bu seçeneği uygulamaktan kaçınmalı, dikkatli olmalısınız.

Bunun sonucunda istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir. msvcp140.dll hatası çözüme kavuşmadığı gibi başka sorunlarla da baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Peki, msvcp140.dll hatası çözüm yolları nelerdir? Detaylar için adım adım takip edin:

 • Cannot find msvcp 140.dll please reinstall this application hatası ya da kod yürütülmesine devam edilemiyor çünkü msvcp140.dll dosyası bulunamadı şeklinde bir hata almanız halinde, bazı dosyaların yanlışlıkla silinmesinden kaynaklı bu sorunla karşılaşabilmeniz mümkündür.
 • Bu dosyaları shift+delete şeklinde kalıcı olarak silmediyseniz, geri dönüşüm kutusunda bulabilirsiniz.
 • Geri dönüşüm kutusuna girerek, silinmiş olan dosyaları yüklememiz halinde, msvcp140.dll missing hatasını çözmeyi başarabilirsiniz.
 • Eğer böyle bir hatayı herhangi bir programı çalıştırdığınız esnada alıyor ve diğer programları çalıştırdığınızda aynı hatayla karşılaşmıyorsanız, hatayı aldığınız programı silip, tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.
 • Bu sayede görülmeyen msvcp140.dll dosyası, yeniden yüklediğiniz için, program tarafından görülebilir.
 • İlgili programı silmek için, uygulamalar ve özellikler kısmına gidilerek, programın üstüne tıklayıp, kaldır demeniz yeterlidir.
 • Daha sonra mevcut yükleme dosyasında varsa yükleyebilir,  yoksa da internet sitelerinden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
 • Windows’un güncel olması bilgisayarınızın düzgün çalışması için önemlidir. Bu güncellemeler msvcpb140.dll missing hatası da çözebilmektedir.
 • Güncelleme yapmak için ayarlar kısmına girerek, güncelleştirme ve güvenlik butonuna tıklamanız gerekmektedir. Oradan güncellemeleri denetleme seçeneğine tıklayarak, güncelleştirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.
 • msvcp 140.dll hatasının bir diğer çözümü ise, sistem dosya denetçisi olarak bilinen bir arama sistemidir.
 • Bu sistem bozulan dosyaların varlığında, tarama yapmanız halinde buluyor ve ardından onarıyor.
 • Bu şekilde bozulmuş olabilen msvcp140.dll dosyası onarılması sağlanmaktadır.
 • Bunu yapmak için ilk olarak mercek simgesine tıklayarak “cmd” yazmanız gerekmektedir.
 • Ardından karşınıza çıkan ekranda sağa tıklayıp yönetici olarak çalıştır demelisiniz.
 • Karşınıza çıkan komut istemi penceresine “sfc/scannow” yazıp, onaylamalısınız.
 • Ardından bozuk olan dosyaları onarmayı başarabilirsiniz. Bu uygulama oldukça güvenilir bir işlemdir.

Pubg Lite msvcp 140.dll Hatası Çözümü

Pubg lite oyuna girmeden, “cannot find msvcp 140.dll please reinstall this application” hatası aldıysanız, bu hatanın çözümünü yazımızda açıklıyoruz. Pubg lite dll hatasıçözümü aslında sanıldığı kadar zor değildir. Bu hatayı çözmek için tek yapmanız gereken visual c++ redistributable for visual studio 2015 programını yüklemektir.

Çünkü bazı oyunlar gibi pubg lite oyunu da, bu program olmadan çalışmayacaktır. Bu uygulamayı yüklemeniz halinde, bu sorunu çözmek için başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Pubg lite ile ilgili karşılaşabileceğiniz Pubg Lite açılmıyor, kasıyor gibi sorunlar için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Pes 2019 msvcp 140.dll Hatası Çözümü

Pes 2019 oyuna girerken msvcp140.dll hatası alıyorsanız, dosya bilgisayarınızda bulunmuyor olabilir. Bilgisayarınızın kaç bit olduğuna göre msvcp140.dll’yi uygun olarak yüklemelisiniz. Bu uygulamayı yükledikten sonra gerekli dosyaya tekrardan attığınızda, sorun dakikalar içinde çözülmüş olacaktır.

İlk yapmanız gereken bilgisayarım simgesine tıklayarak, sistem türü seçeneğinden bilgisayarınızın 34 bit veya 64 bit mi olduğunu öğrenmelisiniz. Ardından yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pes 2019 ile ilgili yaşayabileceğiniz Pes 2019 kasma sorunu çözümü için:

Yorum yapın