PUBG Lite Açılmıyor Çözümü (Açılmama Hatası)

PUBG Lite açılmıyor veya çalışıyorda kalıyor mu? Sorunun çözümünü biliyorum! Aşağıdaki çözüm yöntemlerini tek tek ve sırasıyla deneyin. Bu sayede hatanıza çözüm bulabilir ve oyuna girip rahatlıkla sorunsuz oynayabilirsiniz.

PUGB Lite Neden Açılmıyor?

PUBG Lite hata veriyor ise bunun birçok farklı sebebi olabilir. Bilgisayarınızda gerekli yazılımlar kurulu olmayabilir. Veya sisteminiz oyunu oynamak için gerekli yeterliliği sağlamıyor olabilir. Bu gibi hatalar genelde PC‘den PUBG oynamaya çalışırken karşınıza çıkar. Aşağıda karşılaşabileceğiniz birçok hatanın çözümlerini açıklayacağım. Hangi hatayı alıyorsanız, başlığın altındaki çözüm yöntemini sırasıyla uygulayın.

PUBG Lite Açılmıyor Sorunu Çözümü

Oyuna girmeye çalıştığınızda açılmama sorunu yaşıyorsanız veya giriş ekranında kalıyor ise farklı çözümler uygulamanız gerekli. Şimdi size birçok farklı hata ve çözüm yöntemlerini anlatacağım.

Uyumluluk Modunu Değiştirme

Uyumluluk modunu değiştirmek birçok uygulamadaki hatayı çözdüğü gibi, Pubg lite hatalarının da çözümü olabilir. Eğer oyuna girmiyor ise farklı uyumluluk modlarını deneyerek oyuna giriş yapabilirsiniz. Bunun için;

 • C:\Program Files(x86)\PUBGLite\Client” içerisine girin ve PUBGLite.exe‘yi bulun. Eğer oyunu farklı bir klasör içerisine kurduysanız o yolu izleyin ve exe dosyasını bulun.
 • PUBGLite.exe dosyasına sağ tıklayın ve Özellikler seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan ufak ekranın üst kısmından Uyumluluk sekmesine geçiş yapın.
 • Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu seçeneğini işaretleyin. Ve alt kısımdaki uyumluluk seçeneklerinden (Windows 7, 8 veya Vista) birini seçerek en aşağıdaki Tamam butonuna tıklayın.
 • Oyuna tekrar girmeyi deneyin. Eğer hata devam ediyorsa farklı bir uyumluluk modu seçeneğini seçip tekrar deneyin.

Kontrol Et ve Onar Seçeneğini Kullanma

PUBG Lite çalışıyor ama açılmıyor ise veya yükleme ekranında kalıyor ise belki de dosyalarınızda bozukluk olabilir. Bu yüzden şirketin kendi sunmuş olduğu dosya kontrolü ve onarma sistemini kullanarak bu sorunu çözebiliriz. Bunun için;

 • Öncelikle “C:\Program Files(x86)\PUBGLite\Client\Engine” klasörüne girin ve Binaries klasörüne sağ tıklayıp Sil seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra “C:\Program Files(x86)\PUBGLite\Client\ShadowTrackerExtra” klasörüne girin ve buradaki Binaries klasörünü de silin.
 • Son olarak Launcher‘a girin. Bu kısımda Start butonunun sağ tarafındaki Kontrol et & onar butonuna tıklayın.
 • Sistem dosyaları kontrol edecek ve eksik olan dosyaları tekrardan indirecektir. İşlem bittikten sonra oyuna girmeyi deneyin.

Launcher Hatalarını Giderme

Eğer PUBG Lite launcher.exe hatası alıyorsanız veya çalışmayı durdurdu hataları alıyorsanız, muhtemelen sisteminizde bazı araçlar eksiktir. Bu eksik araçları yüklemek sorunlarınıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Aşağıdaki linklerden gerekli tüm araçları sırasıyla indirin ve bilgisayarınıza kurulumunu sağlayın. Ayrıca ekran kartı sürücünüzün en güncelini yüklemek de hataları giderebilir.

DirectX 11 indirmek için buraya tıklayın.

Microsoft Visual C++ araçlarını indirmeniz gerekiyor. 32 bit sistemler için buraya, 64 bit sistemler için buraya tıklayın.

.NET Framework 4 indirmek için buraya tıklayın.

NVIDIA güncel ekran kartı sürücünüzü indirmek için buraya tıklayın.

AMD güncel ekran kartı sürücünüzü indirmek için buraya tıklayın.

Yukarıdaki tüm araçları indirip sisteminize kurun. Ayrıca ekran kartı sürücünüzün de en güncelini indirip kurulumunuzu yapın. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ve tekrardan oyuna girmeyi deneyin. Eğer hata devam ediyorsa Launcher‘a sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır seçeneğini seçin.

PUBG Lite Giriş Ekranında Kalıyor Hatası Çözümü

Eğer oyuna girebiliyor ama giriş ekranında kalıyorsanız birkaç çözüm önerisinden bahsedebilirim. Bunun için Windows güvenlik duvarını ve virüs programınızı devre dışı bırakın. Windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmak için;

 • Başlat arama kısmına Windows Defender yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Açılan ekranda sol kısımdan Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıklayın.
 • Açılan ekrandan Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı kapat seçeneklerini işaretleyin ve Tamam butonuna basın.

Eğer sorununuz bu şekilde çözülmez ise, ip değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için modeminizi resetleyin. Modeminizi açma kapatma tuşundan kapatın ve 10 saniye kadar bekleyip tekrardan açın. Modemin ip almasını bekleyin. İnternete bağlanabildiğinizi teyit ettikten sonra tekrar oyuna girmeye çalışın.

Global Shader Cache File Hatası Çözümü

Eğer oyuna girmeye çalıştığınızda global shader ya da cooked content hatası alıyorsanız bunun tek nedeni bilgisayarınızdaki eksik bir araçtır. Bu araç da DirectX 11. Eğer bir üstteki adımda indirme bağlantılarını verdiğim tüm araçları indirip kurduysanız, böyle bir hata ile karşılaşmazdınız. Yine de bazı durumlarda DirectX aracını kursanız bile böyle bir hatayla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda çalıştırılabilir listeye oyunu eklemeniz gerekiyor.

Öncelikle yukarıdaki bağlantılardan DirectX 11 aracını indirin ve kurulumunu yapın. Oyuna girmeyi deneyin. Eğer buna rağmen hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız;

 • Öncelikle buraya tıklayarak DirectX kontrol panelini indirin. Dosyaya sağ tıklayın ve buraya çıkart diyerek rar dosyasından çıkartın. Ve dxcpl.exe uygulamasını açın.
 • Açılan DirectX Özellikleri panelinden Edit List butonuna tıklayın.
 • Üç nokta(…) olan butona tıklayın.
 • C:\Program Files(x86)\PUBGLite\Client\ShadowTrackerExtra\Binaries\Win64” klasörüne gidin ve buradan PUBGLite uygulamasını seçin. Aşağıdan butonuna tıklayın. Son olarak da alt kısımdaki OK butonuna tıklayın.
 • Tekrardan DirectX Özellikleri paneline döneceksiniz. Bu kısımdan en aşağıdaki Feature level limit kısmından 11_1 seçeneğini seçin. Ve sol kısımdaki Force WARP özelliğini işaretleyin. Önce Apply daha sonra da Ok butonlarına tıklayın.
 • Programı kapatarak oyuna girmeyi deneyin.

DX11 Feature Level 10.0 Is Required To Run The Engine Hatası

Eğer bu hata ile karşılaşıyorsanız bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor demektir. Çünkü oyuna giriş yapabilmek için bilgisayarınızda DirectX 11 kurulu olmalıdır. Eğer ekran kartınız DirectX 11 sürümünü desteklemiyorsa, bu aracın kurulumunu da yapamazsınız. Bu hatayı alıyorsanız, ekran kartınızın Directx 11 desteği yoktur. Maalesef bu hatanın bir çözümü yok. Eğer masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız yeni bir ekran kartı almanız gerekir. Laptop kullanıyorsanız, daha üst segment laptop almanız gerekiyor.

Launcher.exe – Bad Image Hatası

Bu tip bir başlatma sorunu hatasıyla karşılaşıyorsanız, öncelikle yukarıdaki Launcher Hatalarını Giderme başlığını tekrar okumanız gerekiyor. Launcher hatalarının çoğunun eksik araçlardan kaynaklandığını söylemiştim. Bu hatanın nedeni de Visual C++ eksikliği veya eski sürüm olmasından kaynaklıdır. Yukarıda paylaştığım linklerden sisteminize uygun Visual C++ aracını indirip kurulumunu yapın. Ve tekrardan oyuna girmeyi deneyin.

Fatal Error! Assertion Failed Hatası

Eğer bu hata ile karşı karşıya kalmışsanız, ekran kartınızın zorlandığını ve ısındığını anlayabilirsiniz. Ekran kartları aşırı yüke maruz kaldıklarında, kullanım oranları %100’e kadar çıkabilir. Bu da eğer yeterli soğutma sağlanmazsa aşırı ısınma sorunlarına yol açabilir. Aşırı ısınmaların önüne geçmek için;

# Eğer masaüstü bir bilgisayar kullanıyorsanız, kasanızı açın ve ekran kartınızı yerinden sökerek fanlarını bir saç kurutma makinesi yardımıyla iyice temizleyin. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken önemli nokta; saç kurutma makinesini soğuk ayarda çalıştırın. Sıcak ayarda hava üfletmeniz ekran kartınıza zarar verebilir. 

# Eğer bir notebook kullanıyorsanız, aynı şekilde alt kısmından kapağı sökün ve tornavida yardımıyla fanları sökerek iyice temizleyin. Ayrıca notebook soğutucu kullanmanız soğutma açısından size olumlu katkı sağlayacaktır.

# Eğer bu konularda tecrübeli değilseniz bir yakın arkadaşınızdan yardım alın veya bilgisayarınızı bir teknik servise götürerek bakım yaptırmak istediğinizi belirtin.

Bu işlemlerden sonra hala aynı hatayı almaya devam ederseniz, ekran kartı sürücünüzü kalıntı bırakmadan tamamen silin ve güncel ekran kartı sürücüsünü tekrar yükleyin. Ekran kartı sürücüsünü kalıntı bırakmadan temizlemek için Display Driver Uninstaller (DDU) adlı bir programı kullanmanızı öneririm. Nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız, aşağıya programı indirebileceğiniz bir indirme linki ve nasıl kullanabileceğinizi öğreneceğiniz rehber linki bırakıyorum.

DDU indirmek için buraya tıklayın.

DDU ile sürücü kaldırma rehberi için buraya tıklayın.

WARNING: Known Issues With Graphics Driver Hatası

Eğer bu ekran kartı hatası ile karşılaşıyorsanız, demek ki ekran kartı sürücünüz güncel değil demektir. Eğer hatayı incelerseniz fark edeceksiniz, Installed yazan kısımda sisteminizde yüklü olan sürücünün versiyonu, Recommended kısmında ise gerekli olan sürücü versiyonu yer almakta. Sürücünüzü son sürüme güncelleyerek bu hatadan kurtulabilirsiniz. Güncel sürücüler için yukarıda bağlantı linki bıraktım. Resmi web sitesine giderek en güncel sürümü indirip kurulumunu gerçekleştirin ve hatadan kurtulacaksınız.

Fatal Error! SwapChain Hatası

Eğer eksik bir araç kurulumunuz varsa bu hatayla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hata .NET Framework eksikliği olduğu zaman ortaya çıkar. Üst kısımda tüm gerekli araçların linkini bıraktım. Bu kısımdan .NET Framework bağlantısına tıklayarak aracı indirin ve bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin. Muhtemelen hata çözülecektir.

Eğer aracı düzgün kurduğunuza eminseniz ve hala hata almaya devam ediyorsanız, aşağıdan sistem gereksinimlerini kontrol edin. Eğer sistem gereksinimleriniz yeterli değilse, yine böyle bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

Ayrıca çözebileceğiniz bir diğer farklı yöntem;

 • Ayarlar sekmesi altındaki Sistem Ayarı‘na giriş yapın.
 • Ekran Ayarı kısmındaki Ekran Modu ayarını Pencere (Windowed) olarak değiştirin.

PUBG Lite Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7,8,10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i3 2.4GHz
 • Ram: 4GB
 • Ekran Kartı: DirectX11 Intel HD Graphics 4000
 • Sabit Disk Alanı: 4GB

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 7,8,10 64 bit
 • İşlemci: Intel Core i5 2.8GHz
 • Ram: 8GB
 • Ekran Kartı: DirectX11 NVIDIA Geforce GTX 660 or AMD Radeon HD 7870
 • Sabit Disk Alanı: 4GB

Eğer oyunu GameLoop emülatör üzerinden indirdiyseniz ve kasma sorunları yaşıyorsanız GameLoop Kasma Sorunu konumuzu inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın