Samsung Galaxy A50 Kasma Sorunu (Çözüm)

Samsung Galaxy A50 kasma, donma ve takılma sorunu yaşıyorsanız, %100 çözüm garantisi ile makalemizi mutlaka okuyunuz.

Öncelikle Samsung küresel piyasa hakim bir firmadır. Telefon başta olmak üzere pek çok elektronik cihaz üretmektedir. Ülkemizde ise yüksek pazar payına hakimdir. Telefon, tablet ve televizyon olmak üzere çeşitli elektronik ürün portföyüne sahiptir. Makalemizde yeni diyebileceğimiz A50 modelinde yaşanan kasma ve takılma sorununun alternatifli çözüm yollarını anlatacağız.

Telefon hakkında kısa bilgileri paylaştıktan sonra yaşanan problemlerine bakacağız. Karşımıza 6,4 inç ekran boyutu ile çıkan telefon, 6 GB ram bellek ve 4000 mah bataryasıyla dikkat çekiyor. Rakiplerine göre daha üstün performanslı olan telefonda 64 GB dahili depolama bulunmaktadır. Piyasada tek ve çift hat olmak üzere 2 çeşidi bulunan Samsung A50, 2200 TL ile 3300 TL arası satılmaktadır. Tek hat modelinin fiyatı daha uygun olurken, çift hatlı modeli ise biraz daha pahalıdır.

Samsung A50 Kasma, Donma Sorunu Çözümü

Ülkemizde telefon üzerinden oyun oynamayan kesim az denecek kadardır. Gencinden yaşlısına kadar herkesin oynadığı bir oyun mutlaka bulunmaktadır. Tabi telefon ile arası iyi olmayanları saymazsak. Samsung A50 modelinde yaşanan bazı sıkıntılarının çözümüne dair bilgileri bu yazımızda ele aldık.

Öncelikle bir telefon neden kasma yapar ? Telefonlarda donma veya takılmaya sebep olabilecek sorunlar nelerdir ? İsterseniz bu iki sorunun cevabını vererek yazımıza giriş yapalım.

Aslına bakarsanız telefonlarda probleme neden olabilecek sorunlar belli başlıdır. Öncelikle sorunun sistemsel mi yoksa kullanıcı kaynaklı olduğunun bilinmesi gerekir. Eğer sorun sistemsel yani telefonun bileşenlerinden kaynaklı ise burada anlattığımız hangi çözümü yaparsanız yapın sonuç almanız imkansızdır.

Eğer kullanıcı kaynaklı yani hafızası dolmuş veya virüs bulaşmış gibi sorunları varsa çözümleri tek tek incelemeniz büyük faydalar olacaktır. Sorunu tam olarak saptadıktan sonra Samsung A50 ekran donması başta olmak üzere pek çok sorunun çözümlerine bakalım.

Samsung galaxty a50 kasma sorunu
Samsung a 50 kasma
  • Telefonda virüs taramasını mutlaka yapınız.
  • Dahili kapasitesini mutlaka kontrol ediniz. Eğer gereksiz kullanmadığınız dosyalar varsa silin veya hafıza kartına taşıyın.
  • Gereksiz uygulamalar kaçının. Bunun yerine sık kullandığınız uygulamaları yükleyin. Uygulamayı ayda bir defa kullanıyorsanız, silip tekrar ihtiyaç halinde yükleyin.
  • Ön bellek telefonlarda çok önemli bir terimdir. Telefonun ön belleğinin dolu olması direk olarak donma ve takılmaya sebep olabilecek bir sorundur. Bu neden ön bellek temizlemesi yapınız. Bilmiyorsanız, Android Market üzerinden kısa bir arama yaparak gerekli uygulamaları bulabilirsiniz.
  • Telefonun ekran kilidi her açtığınızda arka plan uygulamalarını mutlaka kapatın.
  • Büyük çözünürlükte arka plan resimlerini ve animasyonlu uygulamaları kullanmayın.
  • Telefon güncellemesini sıklıkla kontrol ediniz. Güncelleme var ise mutlaka güncelleyin. Android işletim sistemiyle ilgili tüm sorunlar için: https://www.kasmasorunu.com/android-10-kasma-sorunu-ve-cozumu/
  • Virüs taramasını atlamayın. Gerekirse ücretli uygulamalar satın alarak virüs taramasını yapın.
  • Eğer telefonun internete bağlanmasıyla ilgili bir probleminiz varsa buraya tıklayarak sorunun çözümüne ulaşabilirsiniz.

Kullanıcılar tarafından samsung a50 kasıyor, samsung a50 oyun kasma sorunu, samsung a50 mobile legends kasma, samsung galaxy a50 donma sorunu ve samsung a50 ekran donması gibi kronik sorun gibi görülen fakat çözümü gayet basit sorunlar bulunmaktadır.

Böyle bir durum ile karşılaştığınız yapmanız gereken adımları yukarıda tek tek izah etmeye çalıştık. Yukarıdaki adımlarda karşılaşacağınız sorunları yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Oyun Oynarken Samsung A50’de Kasma

Samsung A50 oyun oynarken kasıyor ise bakmanız gereken ilk nokta ram bellek tüketimi olacaktır. Eğer telefon aşırı derece dolmuş ise (bellek olarak) onun temizlenmesi gerekmektedir. Detaylı çözüm yolları için buraya tıklayabilirsiniz.

Temizleme yaptığınız halde kasmaya devam ediyorsa, oyunun istenilen sistem gereksinimleri ile telefonun özellikleri birbirini karşılamıyor anlamını taşımaktadır.

Bu duruma yapacağınız pek bir şey yoktur. Yine farklı bir çözüm olarak da kapasiteyi yükseltebilir ve kullanmadığınız uygulamaları silerek telefonun hafızasını rahatlatabilirsiniz.

Yorum yapın