Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı (0x00007b)

0x00007-hatasi-ana-gorsel

Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 64 bit işletim sistemlerinde görünen, kullanıcılarının sıklıkla yaşadığı 0x00007b (Uygulama düzgün olarak başlatılamadı) hatası, aslında geçersiz görsel formatı anlamına gelmektedir.

Bu hatanın en çok karşılaşıldığı Oyunlar/Programlar: Far Cry 4, Outlast, Outlast 2,Fifa 16, Fifa18,Pes 2013, itunes, GTA 5, fm 2017.

 Eğer siz de bu problemi yaşıyorsanız, yazımızın ilerleyen bölümlerinde 0x00007b hatası nasıl çözülür sorusunun kesin cevabını bulabilirsiniz.

Sistem ve uygulama dosyalarında meydana gelen bozuk ya da eksik dosyalardan meydana gelir. En genel sebeplerinden biri ise ekran kartı sürücülerinden meydana gelen problemlerdir.

0x00007b-hatasi
0x00007b Hatası

 0x00007b Hatası Çözümü

Bilgisayarınızı yeniden başlatmak bir çözüm olabilir ancak yeniden başlattıktan sonra tekrar bu sorunu yaşıyorsanız, uygulamayı yönetici olarak çalıştırın.

  1. Uygulamaya sağ tıklayıp özelliklere tıklıyoruz.
  2. Üstte çıkan seçeneklerden uyumluluk sekmesine tıklıyoruz.
  3. Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir seçeneğine tıklıyoruz.
  4. Bu programı yönetici olarak çalıştır kutucuğunu işaretliyoruz ve tamam diyoruz.
ozellikler
Özellikler
Uyumluluk-sekmesi
Uyumluluk Sekmesi
tum-kullanıcıların-ayarlarını-degistir
Tüm Kullanıcı Ayarlarını Değiştir Sekmesi

İşte 0x0007b hatasının çözümü bu kadar kolay!

0x0007b Hatası Yaşamamak İçin Bazı Öneriler

Windows 10 64bit kullanıcılarının yaşadığı ve can sıkıcı olan 0x00007b hatası, birkaç adımda çözülüyor.

Bazı uygulamaların güncellemesi uzun vakit alabiliyor. Bu durumlarda güncellemenin zorla bölünmesi hata yaşanmasına neden oluyor.

Birçok dosya açıkken kapatılan cihaz, yanlış bir biçimde kapatılıyor ve bu hata tekrar karşımıza çıkıyor. Güncelleme esnasında cihazınızda herhangi bir kapatma yapmamalı, kesinti olmaması adına pil yüzdesine dikkat edilmelidir.

Aynı zamanda da ekran kartı sürücülerini güncel tutmak son derece önemlidir. Ekran kartınız NVIDIA ise mutlaka güncel olup olmadığını kontrol edin.

Sık sık güncelleme gelen NVIDIA ekran kartları da bu hatayı veriyor olabilir. Microsoft Visual C++ Redistributable ve Microsoft.Net Framework güncellemelerini yapın.

Bunları yaptıktan sonra 0x0007b hatasıyla artık karşılaşmayacaksınız.

Eğer farklı bir hatayla karşılaşırsanız, yorumlar kısmından bize yazabilirsiniz.

Yorum yapın