x3daudio1_7.dll Hatası (Kesin Çözüm)

x3daudio1_7.dll-hatasi-gorsel

x3daudio1_7.dll hatası, Windows 10 sürümünü kullananların sıklıkla yaşadığı problemlerden biridir. Çok bekletmeden bu sorunun çözümünü hemen sizlerle paylaşalım.

Genelde oyunları açmaya çalıştığınızda karşılaştığınız bu problem, oldukça normaldir. Aşağıdaki adımları takip edip hızlıca çözüme ulaşabilirsiniz.

  • DirectX End-User Runtime Web Installer’ı yükleyin.
  • Yükledikten sonra bu dosyayı, yönetici olarak çalıştırın. Öncelikle karşınıza anlaşma metni çıkacaktır.
  • ‘’I accept the agreement’’ yani bu sözleşmeyi kabul ediyorum seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra kurulumun bir parçası olan ‘’Install the Bing Bar’’ seçeneğini de seçtikten sonra son bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
  • Bu sayfada ise indirme boyutu yer alıyor. İleri dedikten sonra 1-5 dakika içerisinde uygulamanın kurulumunu basit bir şekilde tamamlamış olacaksınız!

Oyunlarda karşılaştığınız bu hata, artık bir daha karşınıza çıkmayacak.

Eğer x3.daudio1_7.dll dosyasını tekrar indirmek isterseniz buradan indirebilirsiniz.

x3daudio1_7.dll Hatası

Hedef Klasöre Erişim Engellendi Hatası Çözümü

Windows 7, 8 ve 10 sürümlerinde sıkça karşılaşılan ‘’klasöre erişim engellendi’’ hatasını mı çözmek istiyorsunuz? Bu yazımızda sizlere basit bir şekilde erişim engeli kaldırmadan bahsedeceğiz.

Her şey yolundayken bir anda karşınıza bu hata çıktıysa, hiç endişelenmeyin. İndirdiğimiz oyunlar, uygulamalar sonrasında ya da dosya özelliklerinde yaptığınız bir değişiklik sonucu bu hatalar gerçekleşebilir.

  • Hedef klasöre sağ tık > özellikler seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan seçenekleri sırasıyla güvenlik > gelişmiş > sahibi şeklinde seçin. Açılan pencerede ‘’değiştir’’ kısmından kullanıcı adınızı veya istenilen kullanıcı adını girin.
  • Değişiklikleri kaydettikten sonra artık hedef klasöre erişebilirsiniz.
  • Aynı zamanda da hedef dosya > sağ tık > şuna erişim verin > belirli kişiler penceresinden kullanıcıları düzenleyebilir, dosya erişimi ve güvenliği sağlayabilirsiniz.

Eğer bu ilk yöntemimiz sorununuza çözüm olmadıysa aşağıdaki linkten bu konuyla ilgili detaylı ve alternatifli çözümler sunduğumuz yazımızı inceleyebilirsiniz.

x3daudio1_7.dll hatası probleminizi çözdüğümüz için mutluyuz. Eğer bu konuda karşılaştığınız farklı hatalar veya çözüm yolları varsa yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın